comScore

İbrahim Kalın kimdir, kaç yaşında, nereli? (İbrahim Kalın'ın açıklamaları - Cumhurbaşkanlığı Basın Sözcüsü)

09 Mayıs 2018, Çarşamba 14:25
İbrahim Kalın kimdir, kaç yaşında, nereli? (İbrahim Kalın'ın açıklamaları - Cumhurbaşkanlığı Basın Sözcüsü)

Cumhurbaşkanlığı Basın Sözcüsü İbrahim Kalın'dan önemli açıklamalar! 24 Haziran seçimi öncesinde Cumhurbaşkanlı Basın Sözcüsü İbrahim Kalın'ın yaptığı açıklamalar dışında İbrahim Kalın kimdir, kaç yaşında ve İbrahim Kalın nereli sorularının cevaplarına haberimizden ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın açıklamalarının arıdndan İbrahim Kalın kimdir sorusunun yanı sıra İbrahim Kalın nereli sorusu çok sık araştırmaya başlandı. Peki Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın 24 Haziran seçimleri öncesinde İbrahim Kalın'ın yaptığı açıklama ve İbrahim Kalın kimdir, nereli, kaç yaşında? sorularının cevaplarına haberimizden ulaşabilirsiniz. 


İbrahim Kalın kimdir?


İbrahim Kalın, 15 Eylül 1971 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 1992 senesinde İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisans için Malezya'ya gitti. 1996'da doktora için ABD'deki George Washington Üniversitesi'ne girdi. College of the Holy Cross, Georgetown ve Bilkent Üniversitelerinde İslam düşüncesi ve İslam-Batı ilişkileri üzerine dersler verdi. Aynı zamanda Felsefe, İslam düşüncesi ve İslam Felsefesi üzerine akademik çalışmalarda bulundu. 2005-2009 yılları arasında Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı kurucu başkanlığını yaptı. Kalın, 2007'de “İslam ve Batı” isimli kitabı yayımladı. Bu çalışmasıyla Türkiye Yazarlar Birliği Fikir Ödülü'nü kazandı. 2011 senesinde Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyetine atandı.

İBRAHİM KALIN'IN AÇIKLAMALARI

ABD'nin tek taraflı olarak anlaşmadan çekilmesi endişe vericidir. Bölgede yeni istikrarsızlıklara, gerilimlere ve  çatışmalara yol açma riskini taşımaktadır. Uzun müzakereler sonunda, diplomatik girişimler neticesinde varılmış bir anlaşmanın tek taraflı iptal edilmesi, elbette ABD'nin güvenirliğini de sarstmaktadır. Biz bölgede hiçbir ülkenin nükleer silaha sahip olmasını istemiyoruz. Bölgemizin tamamen, sahibi kim olursa olsun, nükleer silahlardan arındırılması bizim öncelikli hedefimizdir."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"