comScore

FutbolArena TV

İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan sert açıklamalar

07 Nisan 2018, Cumartesi 15:43

Trabzonspor bugün başlayan 73. kongresinde eski Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu açıklamalarda bulundu.

Eski bir başkan olarak buraya eleştirmek için çıkmadı. Her Trabzonspor sevdalısının hayalini süsleyen bir makamı Cenabı Allah bize nasipr etti bizim dönemle ilgili sayın başkanımız çok açıklamalar yaptı, özellikle canlı yayınlarda yaptı. Bende basını iyi kullanan bir insanım ama kim aradıysa cevap vermedim. Genel kurullarda trabzonspor ailesinin içinde konuşmayı tercih ettim sayın başkanımız 156 milyon euroyla kulübü devraldı 6 milyon euro borcu düşürdü, 150 milyon euroyla devrediyor. İçimde korkudan sakladığım birşey yok onu dilime yansıtırım. Faaliyet raporu sahte diyen arkadaşlarla yine göreve devam edildi. Siz benim kulübü devraldığım zaman ağladığımı gördünüz mü.

TRABZONSPOR'A İHANET EDİLMESİNE VESİLE OLDUM

Biz geldiğimiz amanda kulübün 2017 yılına kadar bütün gelirleri temlikliydi. Bu borcu yapılandırdık ve kredi aldık. Borcu 10 seneye yaydık, 70 milyon Euronun yarısını TL yaptık yarısı TL oldu. Ayrıldığımda 4 milyon Euro civarında kullandım. Benim bu yaptığımı başkan gitti TL olan borcu Euro yaptı. 6 milyon euro borcu düşürdüm yalanını söylemek. Türkiye'yi yönetenlere kendini iyi göstermek için bu yalanlar kullanıldı. Trabzonspor başkanının kimseye hesap vermez. İki başkan adayına da sesleniyorum. Göreve kim gelirse gelsin bu rakamları takipte olacağız. Geçen yıl yine bu salondaydım, Kartal arazisi vardı, Nuri bey verdi ben Opet'i geri aldım. Kartal belediye başkanının yanına 20 kere gittim devreye çok tanıdık soktum keşke o şeyi çıkartmasaydım, Trabzonspor'a ihanet edilmesine vesile oldum. Şimdi çıkmış diyor ki Trabzonspor'u kurtardım. Haydi oradan! Oradan sıcak para alayım diye belki de Trabzonspor'un borcunun yarısını kapatacak bir yere proje yapılabilirdi onu gidip sattınız bir de ballandıra ballandıra Trabzonspor'un sorunun çözdüm deyip anlattınız, orayı heba ediyorsunuz. Yazıklar olsun size.

CEKETİM SENDEN FAZLA İTİBAR GÖRÜR

Benim devraldığım gibi bir kulübü size bırakmadı. Gelirlerin yüzde 50'sini siz devraldığınızda siz alıyordunuz. Biz stadın locasından isim hakkına kadar tutun bunları temlik verdik, siz bunun için bir teşekkür bile etmediniz. ilk geldiğinizde yüzde yüz artırdık giderleri yüzde yüz düşürdük dediniz. Bunların olduğu bir müessesenin borcu artar mı siz cevap verin.  o kadar zorluklarla boğuştuk ki Özkan Sümer'in devraldığı bir kulüpten daha kötü halde devraldık diyor. Ne buranın insanı ne federasyon ne hakemler ne FETÖ beni rahat bırakmadı. Eskişehir maçından sonra çıkıp özgüven eksikliği var dediniz. şmdi ne oldu. Trabzonspor'a tarihi rezillikleri yaşatan sizsiniz. yerini mekanını siz seçin gidin oturun yanınızdaki sandalyeye benim ceketimi asın. benim ceketime orada sizden raha çok itibar göstermezlerse diyecek başka lafım yok. Çıkın trabzon sokaklarına seni görmezden gelirler ama benimle fotoğraf çektirirler.

AHMET AĞAOĞLU'NUN SÖZLERİ YAKIŞMADI

Ahmet Ağaoğlu benim dostumdur ama yaptığı açıklama beni üzdü. Trabzonspor için baktım kimse aday olmadı ben aday oldum cümlesi hiç yakışmadı. Trabzonspor sevdalılarına yanıltıcı cümleler kullanmaya kimsenin hakkı yok.

Trabzonspor Videoları