comScore

İBB meclis toplantısı canlı İZLE (Ekrem İmamoğlu İBB meclisi canlı yayın twitter)

14 Ekim 2019, Pazartesi 13:01
İBB meclis toplantısı canlı İZLE (Ekrem İmamoğlu İBB meclisi canlı yayın twitter)

İBB meclisi izle, İBB meclis toplantısı canlı yayın, İBB canlı izle, İBB canlı yayın, İBB meclis toplantısı Ekrem İmamoğlu'nun twittr hesabından canlı olarak yayınlanıyor.

İBB meclis toplantısı canlı yayın, İBB meclisi canlı izle, İBB meclis ekim ayı toplantısı canlı izle, İBB meclis toplantısı Ekrem İmamoğlu twitter adresi, İBB meclisi canlı izle, İBB ekim ayı toplantısı canlı gibi aramaların yanıtlarını arayan kullanıcılar için İBB meclis toplantısının ekim ayının canlı yayınını habeirmizde hazırlaıdk. 
 

İBB meclis toplantısı ekim ayı canlı yayın (İBB meclisi canlı İZLE)


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun göreve gelmesinin ardından meclis toplantılarının canlı olarak yayınlanmasına başlandı. İBB meclis toplantısını ekim ayındaki ilk oturumu bugün gerçekleştiriliyor. 

İBB MECLİS TOPLANTISI CANLI İZLE
   

İBB'nin yetki alanları neler? 


3030 Sayılı Büyükşehir Belediyelerinin Yönetimi Hakkında Kanuna göre Büyükşehir, Belediye sınırları içinde birden fazla ilçe bulunan şehir olarak tanımlanmış ve bu şehirlerde kurulan belediyeler de Büyükşehir Belediyesi olarak adlandırılmıştı. Buna göre; Büyükşehir Belediyelerinin sınırları, ismini aldıkları büyükşehirlerin belediye sınırları, ilçe belediyelerinin sınırları ise, bu ilçelerin, büyük şehir belediyesi içinde kalan kısımlarının mülki sınırları olarak kabul ediliyordu.  İstanbul Belediyesi'nin 3030 Sayılı Kanun yürürlüğe girmeden önceki sınırları da, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sınırları olarak belirlenmişti.

5216 Sayılı Kanuna Göre Büyükşehir Yetki Alanı

10/07/2004 tarihinde kabul edilerek 23/07/2004 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Büyükşehir Belediyelerinin görev ve yetki alanlarını yeniden düzenleyen 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu “5. Maddesine göre, Büyükşehir belediyelerinin sınırları, adını aldıkları büyükşehirlerin belediye sınırları olarak belirlenmesine karşın, geçici 2. Madde ile İstanbul ve İzmit illeri için istisnai bir uygulama yapılarak büyükşehir belediye sınırları, Kanunun yürürlüğe girdiği tarihi itibariyle il mülkî sınırı olarak genişletildi. Bu hükümle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yetki alanı 5460,85 km² (5343,22 km² kara alanı + 117,63 km² göl alanı) oldu. Daha önce büyükşehir yetki alanında bulunan ilçe sayısı da 27'den 32'ye çıktı.

5747 Sayılı Kanuna Göre Büyükşehir Yetki Alanı

06/03/2008 tarihinde kabul edilen 5747 sayılı “Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” 22/03/2008 tarihli ve 26824 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu kanuna göre İstanbul'daki ilk kademe belediyelerinin tüzel kişilikleri kaldırılmış, kanunda ekli listede belirtilen ilçe belediyelerine mahalleleri veya mahalle kısımları ile birlikte katılmış, Eminönü Belediyesinin tüzel kişiliği kaldırılarak mahalleleriyle birlikte Fatih Belediyesine katılmış ve Arnavutköy, Ataşehir, Başakşehir, Beylikdüzü, Çekmeköy, Esenyurt, Sancaktepe, Sultangazi isimleri ile yeni ilçeler kurulmuştur. İstanbul ilinde 32 olan ilçe sayısı 39 olmuştur.

6360 Sayılı Kanun ile İdari sınır ve Yapılanmalarda Düzenlemeler Yapıldı

12/11/2012 tarihinde Kabul edilen 6360 sayılı “On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Altı İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile İstanbul  il mülki sınırları içerisinde bulunan köylerin tüzel kişiliği kaldırılarak bağlı bulundukları ilçe belediyesine mahalle olarak katılmıştır. Bir diğer düzenleme ile de Arnavutköy ilçesine bağlı Nakkaş ve Bahşayış mahalleleri ile Büyükçekmece ilçesine bağlı Muratbey Mahallesi Çatalça ilçesine bağlanarak Çatalca Belediyesine katılmış; Şişli ilçesine bağlı Ayazağa, Maslak ve Huzur mahalleleri Sarıyer ilçesine bağlanarak Sarıyer Belediyesine katılmıştır.

İstanbul ili ve Büyükşehir Alanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yetki alanı içerisindeki İstanbul'un toplam kara alanının %35'i (1869 km²) Anadolu Yakasında, %65'i ise (3474 km²) Avrupa yakasında bulunmaktadır.
 

Ekrem İmamoğlu kimdir, nereli? Ekrem İmamoğlu hayatı


1970 Trabzon doğumlu olan Ekrem İmamoğlu, Trabzon Lisesi'nde lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul'a geldi. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olan Ekrem İmamoğlu, yine İstanbul Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında yüksek lisans yaptı. 1992'de inşaat ve taahhüt işlerine giren Ekrem İmamoğlu, aile şirketinde iş hayatına başladı. Ardından bir şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. Ekrem İmamoğlu okul yıllarında amatör olarak futbol da oynadı. 2009 yılında CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı ve ardından 2014 seçimlerinde de Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü'nde yaptığı projelerle dikkat çekti. Ekrem İmamoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır. Ekrem İmamoğlu 1991 yılından bu yana Beylikdüzü'nde yaşamaktadır.

EKREM İMAMOĞLU TWITTER ADRESİ İÇİN TIKLA

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)