comScore

FutbolArena TV

Hüseyin Kalpar: "Kazanma arzusu bize telaş getirdi"

25 Kasım 2017, Cumartesi 20:17

Elazığspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, kazanma arzusunun telaşa neden olduğunu belirtirken, Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, üç haftada gol yemeden kazandıklarına dikkat çekti. 

TFF 1. Lig'in 13. haftasında Elazığspor sahasında ağırladığı Boluspor'a 1-0 mağlup oldu. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında her iki ekibin teknik direktörleri açıklamalarda bulundu.
Kendi sahalarında ilk maçına çıktığını söyleyen Elazığspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, “Her şeyden önce ilk maçı sahamızda kazanmayı çok istiyorduk. Gerçekten inanmıştık. İnancımızı sahaya yansıtmamız gerekirdi. Mücadele olarak çok istememize rağmen müthiş bir telaş içindeydik. Çok telaşlı olduğumuz için olumlu şeyler yapamadık. Gol yollarında üretken olmamız gerekirken olamadık. İkinci yarı futbolcularıma ‘Çocuklar biz iyi takımız. İçeride hep maçlar kazanmışsınız, bu maçı da kazanırız' dedik. Gerçekten inancımızda zaaflık yoktu. Pas hatalarında müthiş bir eksiğimiz vardı. Bu da çok fazla kazanma arzusu bize telaş getirdi. Degajla gol yiyen bir takım hüviyetinde olmak bizi çok üzdü. Gol yiyen bir takım olmamalıyız. Mehmet'in dışarı atılışı bizi rahatsız etti. İkinci golü de yiyebilirdik, karambolden golde bulabilirdik. Ne olursa olsun mağlup ayrılmak bizi çok üzdü. İlk yarı bitene kadar daha az puan kaybederek yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Kalan maçları nasıl kurtarabiliriz düşünmek gerekir. Değiştirecek oyuncumuz yok, inşallah bunları ileri ki günlerde gideriz” dedi.

Elazığspor Videoları