comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Hugo Almeida'dan yıllar sonra Beşiktaş itirafı

25 Şubat 2017, Cumartesi 18:38
Hugo Almeida'dan yıllar sonra Beşiktaş itirafı

Hugo Almeida yıllar sonra eski takımı Beşiktaş hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Portekizli futbolcu Yunan basınına özel bir röportaj verdi. 

FutbolArena Dış Haberler - 2011-2014 sezonlarında Beşiktaş forması giyen ve şu anda futbol hayatına Yunanistan Ligi takımlarından AEK'da devam eden Hugo Almeida, UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş - Olympiakos eşleşmesi hakkında değerlerndirmelerde bulundu. 


Hugo Almeida'dan Beşiktaş - Olympiakos eşleşmesi hakkında yorumlar


Eski Beşiktaşlı futbolcu Hugo Almeida, Yunan basınına verdiği özel röportajda eski takımı Beşiktaş'ın, Olympiakos karşısındaki tur şansını değerlendirdi. 

Beşiktaş - Olympiakos eşleşmesinde kim favori?
"Şimdiden turu geçen takım hakkında konuşmak zor. İki takım da iyi durumda. Ben iki güçlü kulübün karşılaşacağını ve şansların %50 %50 olduğunu düşünüyorum."
Hangi takım futbol ve kadro kalitesi olarak ön plana çıkıyor?
"Bence Beşiktaş."

Beşiktaş'ta 3.5 yıl geçirdin. Nasıldı?
"Çok mutlu yıllar geçirdim. Beşiktaş, Türkiye'de çok büyük bir kulüp. Geçen sezon şampiyon oldu ve bu sezon da liderler. Gerçekten Türkiye'de Beşiktaş forması giydiği için onur duydum. Ancak o yıllar geride kaldı. Şimdi AEK için burdayım ve mutluyum."

Quaresma ile yakın arkadaşsın. Sence Beşiktaş'ta en iyi futbolcu kim?
"Benim için Beşiktaş'ın en iyi futbolcusu Quaresma."

Yunanistan'da uyum sorunu yaşadın mı?
"Geldiğim ilk günden itibaren kendimi çok rahat hissediyorum. Yunan halkının Portekiz diliyle ortak bir yanı var. Gerçekten güzel bir ortam var burada. Ailem için de güzel dostluklar kurduk Yunan halkıyla. Takımda da bir uyum sorunu yaşamadım. Her şey güzel gidiyor."


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)