comScore

Hırvatların muhtemel 11'i! Srna yerine...

04 Eylül 2016, Pazar 18:01
Hırvatların muhtemel 11'i! Srna yerine...

Hırvatistan, Türkiye karşısında ilk kez kaptan Srna'sız bir 11'le çıkıyor. Hırvatlar için yeni bir dönem başlıyor.

FutbolArena - Hırvatistan, Türkiye maçı hazırlıklarını tamamladı. Maç öncesi teknik direktör Ante Cacic'in iskelet kadroda büyük bir değişikliğe gitmesi beklenmiyor.

EURO 2016 öncesi problem yaşadığı Dejan Lovren'i şampiyona kadrosuna almayan Cacic, bu sefer aday kadroda bu futbolcuya yer verdi. Lovren'nin bu maçta oynama ihtimali ise düşük.
Öte yandan kaleci Subasic kadroda yer alsa da hafif sakatlığı bulunuyor. En çok merak edilen konulardan biri de sağ bek pozisyonu. Yıllardır bu bölgede oynayan Darijo Srna, milli takam kariyerini noktaladı. Hırvatistan Srna'sız uzun bir aradan sonra ilk kez bir resmi maç oynayacak. Bu futbolcunun yerinde ise Milli Takımımıza karşı Atletico Madrid'in bu sezon Sassuolo'dan 16 milyon euroya transfer ettiği Sime Vrsaljko'nun oynaması bekleniyor.

RAKİTİC TÜRKİYE'YE KARŞI OYNAYACAK MI?

Hırvatistan takımının yıldızlarından Ivan Rakitic'in Türkiye mücadelesinde oynamama ihtimali vardı. Kızının rahatsızlığı sebebiyle kampa katılmayan futbolcu teknik direktör Ante Cacic'ten özel izin aldı. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada da "Aile herşeyden önce gelir" ifadesini kullanmıştı. Yapılan testlerin ardından futbolcu güzel haberi aldı. Kızının sağlık durumu iyi olunca dün gecikmeli de olsa Hırvat kampına katıldı.

Hırvatistan Teknik Direktörü Milan Cacic, yarınki maçta durumu merak edilen ve ailevi sorunları nedeniyle kampa geç katılan Ivan Rakitic'in Türkiye karşısında sahada olacağını açıkladı

Böylece Rakitic'in Türkiye mücadelesinde oynamama ihtimali ortadan kalktı.

Hırvatların muhtemel 11'i şu şekilde: Kalinic, Vrsaljko, Vida, Corluka, Strinic, Modric, Badelj, Pjaca, Rakitiç, Perisiç, Mandzukic

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"