comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Hürriyet Gazetesi, Beşiktaş'tan özür diledi

19 Eylül 2016, Pazartesi 23:59
Hürriyet Gazetesi, Beşiktaş'tan özür diledi

Hürriyet Gazetesi siteden açıklama yayınlayarak Beşiktaş camiasından özür diledi.

FutbolArena - Kasımpaşa - Fenerbahçe maçının ardından Hürriyet Gazetesi'nin kullandığı Ozan Tufan capsi büyük tepki çekti.

Dusko Tosic'in eşi Jelena Karleusa ve Ozan Tufan'ın yer aldığı caps ile Beşiktaş taraftarlarını kızdıran Hürriyet Gazetesi siteden açıklama yayınlayarak camiadan özür diledi. 'Ozan Bey diyeceksiniz' içerikli capsin dozajı fazla kaçınca Beşiktaş taraftarları sert tepkiler gösterdi.
Ozan Tufan'ın geçmişte Jelena Karleusa'nın fotoğraflarını beğenmesi ve eski Twitter adresindeki paylaşımlarının da sosyal medyayı sallaması üzerine yapılan capsler yeni bir akım başlatmıştı.

İşte o açıklama:

"İnternet sitemizde bu akşam Beşiktaş camiasında büyük bir  rahatsızlığa yol açan bir içeriğin yayımlanmış olmasından üzüntü duyuyoruz.

Bu içerik  fark edilir edilmez hemen yayından kaldırılmıştır. Söz konusu  içeriğin herhangi bir kasıt taşımadan yalnızca dikkatsizlik sonucu yayına konduğu hususunda okurlarımızı temin ederiz.

Dikkatsizliğin sorumluluları hakkında gereken idari işlemler geciktirilmeden yapılacaktır.

Söz konusu yayının  hedef aldığı kişiler ve Beşiktaş camiasından özür dileriz."

BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA

"Henüz geçtiğimiz hafta Beşiktaş-Benfica maçında taraftarımız ve spor kamuoyunun haklı tepkisini alan hürriyet.com.tr maç ile ilgili haberde geçen ve kullanılan ifadeler nedeniyle Beşiktaş Kulübü ve Büyük Beşiktaş taraftarından özür dilemiş; olayın tamamen servis alınan ajanstan kaynaklandığını belirtmiştir..

Kulubümüz haberde kabul edilemez ifadelere rağmen özürü ve mazereti samimi kabul edip, herhangi başka bir değerlendirme ve eylemde bulunmamıştır..

Ancak hurriyet.com.tr bu defa sadece camiamıza değil, kadına yönelik ayrımcılığa, aile değerlerine, rakip takım taraftarları arasında kin ve nefret uyandırmaya, Doğan Yayın İlkeleri'ne açıkça aykırı olacak şekilde ve bir futbolcumuzun eşi üzerinden ahlaki değerlere dönük, tarafımızca hiçbir şekilde asla kabul edilemez, çok ucuz ve seviyesiz bir yayınla, o capsi yayınlamıştır.

Bu bağlamda Hürriyet'in kurumsal olarak kendi ilkeleri ile çelişen bu yayını yapan ve editöryal sorumluluğu bulunan kişilere dönük yasal ve mesleki etik çerçevesinde yaptırım uygulamaması halinde bütün kurumsal ilişkilerimizi bitireceğimizi, yasal bütün haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı Kamuoyuna duyururuz."

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.