comScore

Hollanda'da VAR sistemiyle ilgili çarpıcı karar

04 Şubat 2019, Pazartesi 19:09
Hollanda'da VAR sistemiyle ilgili çarpıcı karar

Hollanda Futbol Federasyonu, VAR sisteminde pozisyonların stattaki ekranda da gösterilmesi konusunda çalışmalara başladı. 

FutbolArena Dış Haberler - Hollanda Ligi'nde VAR sistemiyle ilgili yeni bir karar geliyor. Geldiği günden bu yana tartışma konusu olan VAR sisteminde, Hollanda'da artık hakemlerin monitörden izledikleri pozisyonların statta gösterilmesi gündemde. 

Konuyla ilgili Dick Van Egmond yaptığı açıklamada, "VAR sistemi bazen büyük karışıklığa sebep olabiliyor. İnsanların aklında soru işareti kalmaması için pozisyonların stattaki ekranda da gösterilmesi için çalışmalara başladık. Ne kadar erken olursa o kadar iyi" dedi. 
Hakem Komitesi Başkanı Egmond, "Tahkim kararlarından ziyade şu anda VAR sisteminin şeffaflığı üzerine çalışıyoruz. Endişe vardı. Tüm soru işaretlerini gidermek için uğraşıyoruz." ifadelerini kullandı. 

KONUŞMALAR YOUTUBE KALANINDAN YAYINLANIYOR

Türkiye ve Portekiz'de tartışma konusu olan VAR sistemiyle ilgili Hollanda'da yeni bir düzen getirildi. Hollanda Ligi maçlarında VAR odasıyla hakem arasındaki görüşmeler Federasyonun resmi hesabından yayınlanıyor. Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)