comScore

Hollanda kulüpleri: 'Maçları oynamak istemiyoruz!'

02 Nisan 2020, Perşembe 20:36
Hollanda kulüpleri: 'Maçları oynamak istemiyoruz!'

Hollanda'nın önde gelen kulüpleri Ajax, PSV ve AZ Alkmaar, ligin geri kalan maçlarını oynamak istemediklerini belirtti. 

FutbolArena Dış Haberler - Koronavirüs sebebiyle ertelenen liglerin akıbeti konusunda belirsizlik devam ederken, son olarak UEFA toplantısında kesin bir tarih çıkmamasına rağmen UEFA, sezonun tamamlanması yönünde çözümler arıyor. 


Ligler devam edecek mi? Ligler iptal mı olacak?


Öte yandan Belçika'dan sonra Hollanda'da da liglerin tescil ve iptal konusunda talepler gelmeye başladı. Belçika'da lig yönetimi ligin tescil edilmesi yönünde karar alınırken, 15 Nisan'da netleşecek. 

Hollanda'nın ise önde gelen kulüpleri ligde kalan maçları oynamama yönünde karar almaya başladı. Ajax, Koronavirüs sebebiyle liglerin ertelenmesinden dolayı kalan maçları oynamak istemediklerini belirtti. Ajax'tan sonra bu kararı alan diğer kulüpler PSV ve AZ Alkmaar oldu. 
PSV yöneticisi Gerbrands: "Maçların geri kalanını oynamak için hiçbir haklı gerekçe görmüyoruz. Birincisi insan sağlığı. En önemli şey. Virüs ciddi şekilde yayılıyor. Bu nedenle futbol şu anda bir öncelik değil. Ayrıca UEFA'nın önerdiği gibi yaz aylarında oynamanın mümkün olmadığına inanıyoruz. Cevapsız birçok soru var." dedi. 

FEYENOORD: "TOPLANTIYI BEKLEYELİM"

Feyenoord kulübü Ajax, PSV ve Alkmaar'ın aksine maçları oynamama kararının alınması için erken olduğunu, Salı günü gerçekleşecek olan toplantıyı beklemeleri gerektiği yönünde açıklama yaptı. Ronald Koeman, "Bazı kulüpler şu anda sezonun bitmesini istiyor ama rekabetin sona ermemesi de önemli." derken, yönetici Overmars ise hafta arasındaki toplantıyı beklemenin en doğru karar olduğunu söyledi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)