comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Hollanda basını Advocaat ile dalga geçti

12 Eylül 2016, Pazartesi 09:04
Hollanda basını Advocaat ile dalga geçti

Fenerbahçe'nin, Bursaspor'a 1-0 mağlup olmasından sonra Dick Advocaat Hollanda basınında alaycı bir şekilde eleştirdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin, Bursaspor'a 1-0 mağlup olmasının ardından ligin 3. haftasını da galibiyet alamadan kapatması okları bir anda Dick Advocaat'a çevirdi. Henüz yeni geldiği için taraftarların ve spor kamuoyunun zaman tanıdığı Hollandalı çalıştırıcı, Bursaspor maçı sonrası da eleştirilmeye başlandı. 

Öte yandan Advocaat'a gelen eleştiriler sadece Türk medyasıyla sınırlı değil. Fenerbahçe ile apar topar anlaştığı gün Hollanda basınında da eleştirilern Advocaat'a dair hem karikatür yapıldı, hem de geleceğiyle ilgili alaycı ifadeler kullanıldı. 
"BURADAN ANGOLA'YA GİDER."

Voetball International Spor Yazarı Kraay, Hollanda Milli takımındaki görevini apar topar bıraktıktan sonra Fenerbahçe'ye giden Advocaat için, "Bravo Dick. 68 yaşında iyi olan şeyi yaptığını düşündüğün için tebrikler. Buradan da Angola'yı çalıştırmaya gidersin. Derken 6 aylığına Den Haag'da danışmanlık, sonra da Çin. 72 yaşında ne yapacaksın? Ondan sonra da eşine 'artık son' diye söz verirsin. Bravo Dick! Böyle devam et." şeklinde alaycı bir şekilde Hollandalı teknik adamı eleştirdi. 


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.