comScore

Hoffenheim Başkanı Hopp'un şirketi koronavirüs aşısı geliştiriyor

16 Mart 2020, Pazartesi 18:33
Hoffenheim Başkanı Hopp'un şirketi koronavirüs aşısı geliştiriyor

Hoffenheim Başkanı Dietmar Hopp'un %80 hissesine sahibi olduğu CureVac şirketi koronavirüs aşısı geliştiriyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Hoffenheim Kulübü Başkanı Dietmar Hopp'un %80 hissesine sahibi olduğu CureVac şirketi koronavirüs aşısı üzerinde çalışıyor. Şirketin yatırımcısı ve aynı zamanda %80 hissesine sahip olan Hoffenheim Başkanı Dietmar Hopp, aşının sobahara doğru gelişebileceğini söylerken, ABD Başkanı Trump'un teklifini de reddetti. 

Dietmar Hopp yaptığı açıklamada, "Bu aşı üzerinde çalışılıyor ama tabi testler yapılmak zorunda. Sanıyorum sonbahar mevsimine doğru gelişir. Eğer koronavirüse karşı etkili bir aşı gelişitmek istiyorsak, sadece belirli ülklerde değil, bu aşı tüm dünyaya yardımcı olmalı. İstisnnasız tüm insanları enfeksiyondan kurtarmaya kararlıyım. Dünyadaki insanlara artık daha iyi davranılmasını istiyorum. Bununla birlikte Almanya'da modern bir altyapı üzerinde çalışıyoruz." dedi. 
ABD'nin aşı için teklif ettiği parayı reddeden Dietmar Hopp, "Bu teklifi kabul etmemiz imkansız. Aşı Almanya'da üretiliyor ve sadece Amerika'da kullanılması imkansız. Bana sorduklarında hayır dedim ve kabul etmedim." 

BAYERN MÜNİH TARAFTARLARI HAKARET ETMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere bu sezon Hoffenheim ile Bayern Münih arasında oynanan maçta, Bayern Münih taraftarları Hoffenheim Başkanı Dietmar Hopp'a yönelik hakaret içerikli pankart asmıştı. Bunun üzerine Bayern Münih'in 6-0 önde götürdüğü maçta Hoffenheim futbolcuları sahadan çekildi. Bayern Münih Başkanı Rummenigge ve yönetici Oliver Kahn bu anlarda taraftarlara giderek tepki gösterdi. Hoffenheimlı oyuncular yoğun çabalar sonrası soyunma odasından tekrar sahaya geldi. Hoffenheim Teknik Direktörü Alfred Schreuder ve Bayern Münih hocası Hans Flick birbirlerine sarılarak tatsızlığa son verdi. İki takım tepki amaçlı maçın son bölümlerini paslaşarak geçirdi. Ardından Hoffenheim'in sahibi Hopp ve Bayern Münih Başkanı Rummenigge futbolcuların arasına gelerek tribünleri selamladı. Bu anlarda alkış tufanı koparken, karşılaşma skoru 6-0 olarak tayin edildi.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)