comScore

Galatasaray Galatasaray

Hoca Sneijder! Öğrenciler ise Burak ve Emenike

19 Ekim 2014, Pazar 15:36

Galatasaray'ın kritik maçlarının kahramanı olmaya devam eden Wesley Sneijder, Fenerbahçe karşısında attığı 9 şutun, 4'ünde isabet sağlarken, girdiği iki gol pozisyonunda da golü bulmayı başardı.

FutbolArena Özel - Geçtiğimiz sezon Juventus'a attığı gol ile Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finali getiren Hollandalı, Eskişehir karşısında da Türkiye Kupası'nın kazanılmasını sağlamış ve yine golünü atmıştı.
 
Her maçta tam randımanlı oynayamayan Sneijder'in özellikle derbilerde ve takım için çok daha fazla önem arz eden maçlarda sahne aldığını kabul etmeyen yoktur. Hollanda Milli Takımı'nda kariyeri boyunca maç başına 2.85 şut ortalamasına sahip olan oyuncu, Galatasaray kariyerinde neredeyse 4 şut ortalamasına sahip. Bununla beraber İnter performansını da performans rakamlarında geride bıraktığını söyleyebilirim.
 
Galatasaray'a transferleri olay olan, kimi kesimler  tarafından pahalı olduğu için eleştirilip, 7.5 milyon Euro'luk bonservisinin çok olduğunu hatta bu harcamaların takımı zor durumda bırakacağını düşünenler de olmuştu. Galatasaray Financal Fail Play yüzünden her ne kadar ceza alsa da Hollandalı attığı goller ve getirdiği primlerle çoktan bonservis bedelini takımına kazandırdı.
 
Burak Yılmaz ve Selçuk İnan'ın düşen performansları, Olcan Adın'ın bir var bir yok oyunu, Dzemaili'nin kayıplarda oluşuyla beraber sahne Wesley Sneijder'e kaldı. İsmail Kartal'ın Emenike, Hasan Ali değişimi bile oyunun akışını değiştirmeye yetmedi. Dzemaili'nin oyundan çıkması ve Umut Bulut'un şans bulmasıyla beraber hız bulan oyunun sonlarında gollerin geleceği de ortadaydı.
 
Burak Yılmaz ve Emenike'nin toplamda bir şut bile atamadığı maçta, Sneijder adeta  futbol dersi verdi.

Analiz: Taner Karaman 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)