comScore

FutbolArena TV

Hıncal Uluç: 'Hayatımda hiç bu kadar Fenerbahçeli olmamıştım.'

23 Mayıs 2017, Salı 20:34

FutbolArena - Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımının Euroleague şampiyonu olması sarı lacivertli taraftarlar dışında tüm Türkiye'yi adeta sevince boğarken, Sabah gazetesindeki köşe yazısında "Hayatımda hiç bu kadar Fenerbahçeli olmamıştım." diyen Hıncal Uluç detaylıca o an yaşadıklarını ve genel olarak bu konuya bakış açısından bahsetti. 

Dick Advocaat, Fenerbahçe'nin Euroleague'de şampiyon olmasıyla ilgili ne dedi?


Advocaaat, "Başkanımızı, basketbol takımımızın hocasını ve oyuncuları tebrik ediyorum. Harika bir başarı yakaladılar, tebrik ediyorum. Futbolda bu başarı olması için çok iyi koç, çok iyi futbolcular ve çok iyi teknik ekip gerekir" dedi.

Hollandalı çalıştırıcı ile röportaj yapan BeİN Sports muhabiri Alper Yemeniciler ise röportaj sonrasında, "Hoca bir Obradovic değil ama tam bir Dobradovic" diyerek stüdyoya pas attı.

Fenerbahçe'nin Euroleague'de şampiyon olmasına Hıncal Uluç'tan övgüler


A Spor'da 90 A programında haftanın olaylarını değerlendiren Hıncal Uluç, Fenerbahçe'nin Euroleague şampiyonluğu hakkında Sabah Gazetesi'ndeki köşe yazısında yazdıklarını yineledi. Hayatında hiç bu kadar Fenerbahçeli olmadığını dile getiren Hıncal Uluç, kendi takımı Galatasaray'dan da örnek verdi. 

"HİÇ BU KADAR FENERLİ OLMAMIŞTIM"

"Ben hayatta bu kadar Fenerbahçeli olmamıştım. Bunu dememin sebebi de şudur: Bir Türk takımı hangisi olursa olsun, kiminle oynarsa oynasın ben o takımı tutarım. "Oynanan maçın popülaritisine ve anlamına göre tutma şeyim artar. Kendi takımım Galatasaray'dan söyleyeyim. Şampiyon Kulüpler finali ile Galatasaray kız voleybol takımının Avrupa Şampiyonası finalinde bir takımla oynamasını aynı derecede mi karşılarım? Hayır. Çünkü Galatasaray futbolda UEFA Kupası'nı kazandığı zaman Hasan Şaş'ın adın Çin'de, Kongo'da, Brezilya'da duyuldu. Biliyorum. Galatasaray Kadın Voleybol takımı yendiği zaman bir tek biliriz, bir de onlar bilir."

Fenerbahçe Videoları