comScore

Hileli ürünler ve gıdalar hangileri? Çikolata ve gazoz zararlı mı? Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hileli ürünleri açıkladı! Dikkat!!!

26 Mart 2018, Pazartesi 11:55
Hileli ürünler ve gıdalar hangileri? Çikolata ve gazoz zararlı mı? Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hileli ürünleri açıkladı! Dikkat!!!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hileleri ürünler açıklandı! Vatandaşlar dikkat! Çikolata ve gazoz zararlı mı? Hangi ürünler hileli? Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından internet sitesi aracılığıyla hileli ürünler paylaşıldı. 

FutbolArena - Çikolata ve gazoda cinsel gücü arttırıcı ilaç mı var? Tüketici Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Gıda Komisyonu Başkanı Sinan Vargı'nın açıklamaları sosyal medyada büyük yankı yarattı. Peki Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı bu konuda ne diyor? Çikolata ve gazoda cinsel gücü arttırıcı ilaçlar mı var? Bu konuyla ilgili detaylı açıklamaları ve son gelişmeleri haberimizin devamından bulabilirsiniz. 

Çikolata ve Gazozda cinsel gücü arttırıcı ilaç olup olmadığıkonusunda Tüketici Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Gıda Komisyonu Başkanı Sinan Vargı, Sözcü'ye açıklamalarda bulundu. Sinan Vargı'nun bu açıklamaları sosyal medyada büyük yankı yarattı. 
NELER SÖYLEDİ?

Cinsel gücü artıran sildenafil, tadalafil gibi ilaçlar çikolata, enerji içecekleri ve meyveli gazozlara da konuluyor. Kalp ilaçları, şeker hastalığını önleyen ilaç etken maddeleri de yine çikolatalara konuluyor. Piyasada içinde subitramin bulunan, hem zayıflatan hem de cinsel gücü arttıran ilaç etken maddeleri olan sildenafil bulunan bitkisel karışımlar ve kapsüller var. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz tehlike altındadır.”


Hileli ve katkı maddeli ürünler hangileri?


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından internet sitesinde, taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları ilan edildi. Böylece, piyasa gözetimi ve denetimi kapsamında Bakanlıkça 2012'den bu yana 769 firmaya ait bin 605 parti ürünün ismi açıklanmış oldu. Listede tek tırnaklı ve domuz eti tespit edilen lokantalar da yer aldı.

Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (16 Ağustos 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.