comScore

Hilal Kaplan kimdir? Hilal Kaplan nereli, kaç yaşında? (Hilal Kaplan ne dedi?)

28 Haziran 2018, Perşembe 21:13
Hilal Kaplan kimdir? Hilal Kaplan nereli, kaç yaşında? (Hilal Kaplan ne dedi?)

Twitter'da Hilal Kaplan'ın yaptığı paylaşım sonrasında Hilal Kaplan'a yoğun bir şekilde tepki gösteriliyor. Bu gelişmenin ardından Hilal Kaplan'ın kim olduğunu merak edenler için Hilal Kaplan kimdir? Hilal Kaplan nereli? Hilal Kaplan kaç yaşında? Hilal Kaplan nereli? Hilal Kaplan ne iş yapıyor? sorularına haberimizden yanıt bulabilirsiniz. 

Hilal Kaplan sosyal medyada TT oldu. Hilal Kaplan'a büyük tepki gösterildi. Hilal Kaplan'a gösterilen tepkinin ardından Hilal Kaplan'a twitter'da yoğun tepki içerikli mesaj yağıyor. Peki Hilal Kaplan'a neden tepki gösteriliyor? Hilal Kaplan ne yaptı? Hilal Kaplan'ın aşağıdaki fotoğrafta twitter üzerinden yaptığı paylaşım sonrasında Hilal Kaplan'a sosyal medyada tepki yağıyor. 


Bu gelişmenin ardından Hilal Kaplan'ın kim olduğu merak edilmeye başlandı. Peki Hilal Kaplan kimdir? Hilal Kaplan kaç yaşında? Hilal Kaplan nereli? Hilal Kaplan ne iş yapıyor? Hilal Kaplan hakkında merak ettikleriniz haberimizin devamında. 


Hilal Kaplan, 15 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Aslen Çankırılıdır, anne- babası 1970'lerde İstanbul'a taşınmıştır. Liseyi Anadolu lisesinde okudu. Ardından Bilgi Üniversitesi Psikolojimezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde 2006 yılında yüksek lisans yapmaya başladı. “Türkiye'nin ‘Ölmeyen' Babası üzerine: Atatürkçü Gençliğin İmkansız Yası” isimli yüksek lisans tezini tamamlayıp mezun oldu. Psikolog olarak çeşitli yerlerde görev yaptı. Öğrenimi devam ederken hem okulunda hem de sivil toplum örgütlerinde siyasi faaliyetlerde bulundu. 2008'in Şubat ayında başörtüsü yasağının üniversitelerde kaldırılması arifesinde yayınlanan pek çok bildirinin açtığı tartışma ortamına Hilal Kaplan da iki başörtülü arkadaşı ile “Söz konusu özgürlükse hiçbir şey teferruat değildir: başlığı ile yayınlanan manifesto niteliğinde bir metinle dahil oldu.

HİLAL KAPLAN MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.