comScore

Rizespor Rizespor

Hikmet Karaman'ın Galatasaray planı hazır

17 Şubat 2017, Cuma 12:11
Hikmet Karaman'ın Galatasaray planı hazır

Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, yarın akşam oynanacak olan Galatasaray maçının taktiğini kanatları kapatma üzerine kurdu.

FutbolArena - Teknik heyet bir haftadan buyana G.Saray takımının oyun versiyonunu futbolcuların aktarmaya başladı. Sarı - kırmızılı takımın en büyük hücum gününü kanatları olduğunu öğrencilere paylaşan deneyimli teknik adam Karaman;” Rakip takım hoca değişikliğine gitti ama sahada değişen bir şey olmayacak. 

Kanatlarında görev yapan Bruma, Yasin, Rodrıges, Sabri ve Lines ileri çıkmayı seven oyuncular. Bu durumda bizim beklerin önünde kim oynarsa oynasın mutlaka takım arkadaşlarına yardımcı olacak. Bir diğer önemli husus ise bir bek hücuma destek verdiğinde diğer bek çıkmasın. Ayrıca orta sahada görev alacak olan futbolcular yan pas yerine dikine oyunu kursun” dediği öğrenildi.
Öte yandan yapılan analizlerde sarı - kırmızılı takımın zaaf noktası ise kanatlar olduğu anlaşıldı. Bu bölgesine ileri uçta görev yapan oyuncuların defansına fazla desteğe gelmemesi teknik heyetin dikkatlerinden kaçmadı.

Hikmet Karaman, rakibin zaaf noktasından hareket ederek iki beki olan Özgür Çek ve Mehmet Akyüz'ü kontrollü olarak ileri çıkartmayı düşünüyor. Yeşil - mavili takımın iki beki topu ayağına aldığı zaman ise ilk pas tercihi olarak Recep'i bulmalarını istedi. Deneyimli teknik adam Karaman ayrıca Galatasaray takımının santraforu Eren Derdiyok için havadan gelen toplara Ümit Kurt ve Oboabona ikilisi ile zaman zaman Saadane'nin katılımı ile üçlü sıkıştırma yapmayı planlıyor.
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)