comScore

Rizespor Rizespor

Hikmet Karaman'dan Eren Derdiyok yorumu

17 Eylül 2016, Cumartesi 22:52
Hikmet Karaman'dan Eren Derdiyok yorumu

Hikmet Karaman, Galatasaray maçının ardından Eren Derdiyok'u övdü.

FutbolArena - Süper Lig'in 4. haftasında sahasında Çaykur Rizespor'u ağırlayan Galatasaray mücadeleden 2-0 üstünlükle ayrıldı.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Galatasaray maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
EREN'E ÖVGÜ

Eren Derdiyok'un muhteşem röveşata golüne övgülerde bulunan Hikmet Karaman, "Eren Derdiyok'un golüne bu tip vuruşlarda yeteneği var. Hep deniyor. Müthiş bir goldü." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ı değerlendiren Karaman, "Erken gol yedik. Galatsaraylı oynucuları sahada tuttu, taraftara moral verdi. Bizi demoralize etti. İkinci yarı dengeyi bulduk. 1-1'i yakalayabilirdik. Biz oyuncu geliştiriyoruz, maç kaybediyoruz. Diğer taraftar çok hazır, üst düzey futbolcular var. Biz de de böyle oyuncular olsa, ilk yarı 2-3 yapabiliriz. Bir taraftar Yasin, bir tarafta Bruma, topu aldığı zaman rakibin üstüne giden. Bir yanda Eren Derdiyok, her hava topunu indiren. Galatasaray geçmişten beri iyi pas yapan bir takım. Kolay toplar kaybettik, kaybememeliydik. Mağlubiyetimizi en büyük nedenlerinden birisi bu." dedi.

Çaykur Rizespor olarak oyuncu yetiştirmeye çalışan bir ekip olduklarını aktaran tecrübeli teknik adam, "İki takım arasındaki fark, biz oyuncu geliştirmeye çalışıyoruz, karşı taraf ise üst düzey oyunculardan kurulu. Aradaki nüans farkı sonucu belirledi. Zaten Türkiye'nin en iyi pas yapan takımı. Böyle takımlar karşısında sadece mücadele, oyun disiplini yeterli değil. Topu kolay kaptırmamak gerekiyor. Belki de mağlubiyetimizin en büyük nedeni bu." diye konuştu.

FutbolArena haber turu (20 Mayıs 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.