comScore

Rizespor Rizespor

Hikmet Karaman'dan Arda Turan yorumu

05 Ekim 2016, Çarşamba 15:46
Hikmet Karaman'dan Arda Turan yorumu

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Fatih Terim ile Arda Turan arasında yaşanan krizle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Milli Takımda yaşanan Fatih Terim - Arda Turan kriziyle ilgili Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman yorumlarda bulundu. Deneyimli teknik adam, Fatih Terim ile Arda Turan'ın bu sorunu kendi aralarında çözebileceklerini söyledi.

"ARDA GEREKEN CEVABI VERDİ"
Anadolu Ajansı'na konuşan Hikmet Karaman, "Aslında en güzel cevabı Arda verdi. Milli takım ve hocasına başarılar diledi. 'Gel derseler giderim, gelme derseler gitmem' dedi. Konuyla ilgili çok net cevabı verdi. Özelikle son haftalarda performansı ile İspanya'da gündeme gelen bir oyuncu. Milli takımın başında teknik direktör ve teknik heyet var. Fatih hoca, Arda daha önce Galatasaray ve milli takımda defalarca çalışmış. Yeri geldiğinde de baba faktörünü üstlenmiş. Bir büyüğü var. Mutlaka bu konuyu kendi içinde çözeceklerdir. 

Konu milli takım olunca o zaman farklı bakış açıları olabiliyor. Kişisel bir saldırı veya eleştiri olmamalı. Nihayetinde bu görevi üstlenen teknik adamın ve yöneticilerin bu konuyla ilgili de sıhhatli kararlar alması gerekiyor. Bir de milli maç öncesi bu tür spekülasyonların olması diğer futbolculara ve takıma zararı ne olur, ne olmaz, bunlar tartışılır. Mutlaka eleştiriler olacak. Doğru, yapıcı ve ders alacak eleştiriler güzel. Bir aydır bu konu tartışılıyor, garip. Milli takımda mutlaka bir takım yaşanan olaylar vardır ama Fatih hocanın ve Arda Turan'ın bunun üstesinden geleceğine inanıyorum. Bu konuya mutlaka doğru bir çözüm gelecektir" ifadelerinde bulundu.

FutbolArena haber turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.