comScore

Rizespor Rizespor

Hikmet Karaman: 'Süleyman Koç'a helal olsun'

16 Ocak 2017, Pazartesi 13:08
Hikmet Karaman: 'Süleyman Koç'a helal olsun'

Çaykur Rizespor'da teknik direktör Hikmet Karaman açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, yeni transferleri Süleyman Koç için “helal olsun” kelimesini kullandı.

Deneyimli teknik adam Karaman, gurbetçi oyuncu Süleyman Koç'un geçmişini irdeleyip, manşet yapanlara şu sözlerle cevap verdi.
"Her insan hata yapabilir. Her insan geçmişte bir takım yanlışlıklar yapabilir. Süleyman Koç, bu takımın önümüzdeki sezon için daha fazla yararlanacağı bir isim olacaktır. Bundesliga'nın çok önemli oyuncularından biriydi. Bir ameliyat geçirdi. Yüzde yüz hazır ama 3, 4 hafta sonra takımla birlikte olacak. Özellikle bizim Rize medyasına sesleniyorum. Bu çocuk iyileştiği an (Şu an durumu iyi) bize çok katkı verecektir. Bu oyuncu bizim transfer listemizdeki şu sıradaki adam değildi. Ekonomik anlamda zararımız olmayacak. Olmazsa tek taraflı fesih hakkına sahibiz. Bu oyuncu geçen sezon 2,5 Milyon Euro'yu gören bir oyuncuydu. Artıya geçtiğimizde de bize ekonomik katkı sağlayacak bir oyuncu. Duyurum, "yok hapse girmiş de, çıkmış da” Ben de helal olsun diyorum, bir adam hapse  grip de, çıktıktan sonra Bundesliga'da yer alıyorsa, Alman takımları ona yer veriyorsa bu çocuğu ayakta alkışlayacaksın. Her insan hayatta hata yapabilir. Her insanın geçmişinde bir takım şeyler olabilir. Burada amaç insanları topluma kazandırabilmek, yoksa bütün insanları kaybedebiliriz” şeklinde konuştu.

Bu sezon genç bir o kadar da dinamik bir kadro ile ligde yola başladıklarını hatırlatan Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, "Taraftar haklıdır. Medeni bir şekilde bizi bazı maç sonlarında istifaya davet ettiler. Birçok maçımızı şansız kaybettik. Biz bunu hiç hak etmedik. Televizyonda ve yerel medyada yanlış, yalan konuşanlar, yazanlar var. Buradan herkese bir kez daha sesleniyorum. Bu takıma bir 10 numara lazım. AŞ yönetimine sesleniyorum. Bir birimizin arkasından konuşmadan doğruları dile getirmek, yazmak daha sağlıklı olacak." dedi.
 
"FERAGAT ETTİM"

Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, kulübün ekonomisini iyi kullanmak gerektiğini savunarak ödemeler konusunda kendisinin feragat ettiğini, önceliğin futbolcular ve kulüp çalışan personeli olduğunu söyledi.

Karaman sözlerine şöyle devam etti;

"Hikmet Karaman olarak ödeme konusunda ben feragat ediyorum. Önce futbolcularım ve kulüp personelinin ödemesi yapılsın. Bunları niye konuşuyorum? Alanyaspor maçını kaybedebilirdik. Benim medyam, taraftarım diyecekti ki şu oynar mı, bu oynar mı? Bunlar nereden çıktı diyecekti. Şimdi galip geldik, her şey güllük gülistanlık mı oldu? Hayır efendim futbol bu değil. Ben hasta oldum. Hastalığımın en büyük sebeplerinden biri bu kadar çalışma sonrası oyunu bir türlü skora yansıtamamak. Transfer döneminde yaşanan gelişmeler. Nihayetinde skora yansıtmak kalite demek. Biz takım halinde maç kazanıyoruz. Bizde biri ortaya çıkıp, maçı kazandırmadı. Türkiye'nin geneline sesleniyorum, bir şeyleri değiştirmek için kaliteli, takıma direk katkı verecek oyuncular almak gerekiyor. Türkiye'de bir çok oynamayan oyuncular başka takımlara gidiyor. Türkiye'nin böyle transferlere bedava verecek parası yok."

"BENDEN İYİSİNİ YAPACAK OLAN VARSA GELSİN"

“Bizim takımın durumu ortada. Oynayan, iyi bir 10 numara almak zorundayız. Bu durum karşısında bütçemizi de gerekirse zorlamak durumundayız. Bu sadece Başkan ve mevcut yöneticiler yapacağı iş değil. Rizespor, daha yukarlarda oynaması daha çok bütçe demek. Bizim kurduğumuz takım genç bir takım bir o kadar da ekonomik takım. Kurduğumuz bu takım buraya oynar. Benden iyisi yapacak varsa, buyursun gelsin. Mevcut kadronun mücadele edeceği yer burası. İki üç basamak gider gelirsin. Ama iki üç kaliteli oyuncuyu bu takıma kattığın an Rizespor'un cehresi değişir, sıkıntı yaşamayız” dedi.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)