comScore

Rizespor Rizespor

Hikmet Karaman: ''Her şey üç puan üzerine''

23 Şubat 2017, Perşembe 11:36
Hikmet Karaman: ''Her şey üç puan üzerine''

Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, yarın akşam oynanacak olan Kayserispor maçında iyi futbol ve üç puan sözü verdi.

FutbolArena - Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, yarın akşam oynanacak olan Kayserispor maçında iyi futbol ve üç puan sözü verdi.

Bu maçın hazırlıklarına kendi tesislerinde devam eden yeşil - mavili takımda teknik direktör Karaman, Kayserispor'un son haftalarda ligde iyi bir hava yakaladığına dikkat çekerek ; ”Rakibimizi yendiğimiz anda altımıza alıyoruz. Oyuncularımız, teknik heyet, şehrimiz, taraftarlarımız bu işin bilincinde. Bizim gücümüz var, rakip takımın son haftalarda aldığı sonuçlar dikkat çekici olabilir ama Rizespor'un da ortaya koyduğu futbol, verdiği mücadele ortada. Üç puan üzerine tüm hazırlıklarımızı yaptık. Taraftarlarımızın da desteğine ihtiyacımız var. Bununla birlikte iyi bir futbolla gerekli üç puan alarak artık üst sıralara çıkacağız” dedi.
''2 TRANSFER YÜZDE 60 GÜÇ SAĞLAR''

Yeşil - mavili takımın teknik direktörü Hikmet Karaman, devre arasında takıma katılan iki oyuncu ile güçlerinin yüzde 60 arttığını söyledi.
Ocak ayı transferinde Nijeryalı iki oyuncu Edomwonyi ve Nosa Igıebor'u renklerine kattıklarını söyleyen deneyimli çalıştırıcı Hikmet Karaman ;” Bu iki oyuncu tam olarak hazır olmasalar da ilerleyen haftalarda takıma büyük katkı sağlayacaklardır. Igıebor'un transferinde Gürcü meslektaşım Şota referans oldu. “ Hiç durmayın hemen alın” dedi. Santrafor Edomwonyi ise bir iki sene içinde 5 – 6 Milyon Euro değerini görecek, kaliteli bir isim. Kulüp bu oyuncudan ileriki yıllarda iyi bir kazanç yapacaktır. Bu futbolcuları transfer yapmasaydık ligde ikinci devre bizim adımıza zor geçerdi. Bu futbolcular bize yüzde 60 güç sağlayacaktır. Bir diğer transferimiz Süleyman Koç ise bir iki hafta içinde tam olarak hazır hale gelecek. İç sahada oynayacağımız 7 karşılaşma çok önemli. Bu maçlardan maksimum puan çıkartacağız, dışarda oynayacağımız 6 maçtan da gerekli olan puanları alarak ligi sağlıklı bir şekilde tamamlayacağız” şeklinde konuştu. 

KAYSERİYİ' YEN 40 BİNİ KAP!

Kümede kalma yolunda en kritik eşik olarak görülen Kayserispor maçı öncesi yönetim kesenin ağzını sonuna kadar açtı. Kulüp Başkanı Metin Kalkavan'ın Kayserispor maçının önemine dikkat çekerek “ bu maçta özel prim vereceğiz” sözleri sonrası galibiyet priminin 40 bin lira olacağı seslendirildi.
Yeşil – mavili takım iç sahada uyguladığı 20 bin lira prim uygulamasını Kayserispor maçında yüzde yüz zam yaparak 40 bin liraya çıkarması futbolculara büyük moral verdiği öğrenildi.
Başkan Kalkavan, yönetim olarak üstümüze düşen ne görev varsa yerine getireceğiz diyerek, Kayserispor maçının önemine işaret etti. Başkan Kalkavan, bu maça özel olarak galibiyet primini ikiye katlayacaklarını söylemişti.
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)