comScore

Rizespor Rizespor

Hikmet Karaman, Galatasaray maçına odaklandı

17 Şubat 2017, Cuma 11:10
Hikmet Karaman, Galatasaray maçına odaklandı

Galatasaray maçı öncesi Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman bir numara için kararsız kaldı.

FutbolArena - Hafta içi yapılan idmanlarda Afrika Şampiyonasından dönen kaleci Dıallo ile ikinci devrenin maçlarında şans tanıdığı genç kaleci Gökhan Akkan arasında kararsız kalan deneyimli teknik adam son kararını taktik idmanında vereceği öğrenildi.

Zorlu  Galatasaray maçı öncesi Senegal Milli takım kalecisi Dıallo'nun uluslararası deneyiminden yararlanmak isteyen teknik direktör Hikmet Karaman, diğer yandan idman performansı ile göz dolduran Gökhan arasında vereceği kararı herkes merak ediyor.
Öte yandan deneyimli teknik adamın Kweuke'nin yokluğunda hücumda şans vereceği isim konusunda ise Tuszynskı ve yeni transfer Edomwonyi arasında bir tercih yapacak.

Galatasaray maçında tek forvet mi yoksa çift forvet mi çıkacağına son anda karar verecek olan Karaman, hafta içi yapılan idmanlarda Polonyalı santrafor ile Nijeryalı yeni forveti yan yana oynattığı gözlnedi.

Maça çift forvet çıkması halinde orta sahadan taviz vermesi beklenilen tecrübeli teknik adamın bu durum karşısında çift on libero ile maça çıkacağı öngörülüyor. Faslı Saadane ve İtalyan Petrucci ikilisinin önüne son haftaların formda oyuncusu Recep Niyaz'a şans verecek olan Karaman, bir diğer yeni transfer Igıebor'u maçın ikinci devresinde sahaya sürmesi bekleniliyor.


Hikmet Karaman, Galatasaray maçına nasıl bir 11 ile çıkacak?


Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, yarın akşam oynanacak olan Galatasaray maçının taktiğini kanatları kapatma üzerine kurdu.

Teknik heyet bir haftadan buyana Galatasaray takımının oyun versiyonunu futbolcuların aktarmaya başladı.

Sarı - kırmızılı takımın en büyük hücum gününü kanatları olduğunu öğrencilere paylaşan deneyimli teknik adam Karaman;” Rakip takım hoca değişikliğine gitti ama sahada değişen bir şey olmayacak. Kanatlarında görev yapan Bruma, Yasin, Rodrıges, Sabri ve Lines ileri çıkmayı seven oyuncular. Bu durumda bizim beklerin önünde kim oynarsa oynasın mutlaka takım arkadaşlarına yardımcı olacak. Bir diğer önemli husus ise bir bek hücuma destek verdiğinde diğer bek çıkmasın. Ayrıca orta sahada görev alacak olan futbolcular yan pas yerine dikine oyunu kursun” dediği öğrenildi.
Öte yandan yapılan analizlerde sarı – kırmızılı takımın zaaf noktası ise kanatlar olduğu anlaşıldı. Bu bölgesine ileri uçta görev yapan oyuncuların defansına fazla desteğe gelmemesi teknik heyetin dikkatlerinden kaçmadı.

Hikmet Karaman, rakibin zaaf noktasından hareket ederek iki beki olan Özgür Çek ve Mehmet Akyüz'ü kontrollü olarak ileri çıkartmayı düşünüyor. Yeşil - mavili takımın iki beki topu ayağına aldığı zaman ise ilk pas tercihi olarak Recep'i bulmalarını istedi. Deneyimli teknik adam Karaman ayrıca Galatasaray takımının santraforu Eren Derdiyok için havadan gelen toplara Ümit Kurt ve Oboabona ikilisi ile zaman zaman Saadane'nin katılımı ile üçlü sıkıştırma yapmayı planlıyor.

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"