comScore

Hikmet Karaman FutbolArena'ya konuştu! 'Favorim Fransa'

14 Temmuz 2018, Cumartesi 14:58
Hikmet Karaman FutbolArena'ya konuştu! 'Favorim Fransa'

Dünya Kupası'nda son iki maça gelindi. 3'lük ve final müsabakaları öncesinde Hikmet Karaman, FutbolArena'ya konuştu.

FutbolArena - Dünya Kupası'nda son iki maç kaldı. 3.'lük maçı bu akşam, final maçı da yarın akşam oynanacak. Hikmet Karamanİngiltere - Belçika ve Fransa - Hırvatistan maçlarını FutbolArena TV'ye yorumladı. 


Hikmet Karaman'ın Dünya Kupası yorumları (14 Temmuz 2018 Cumartesi)


"İNGİLTERE YAN TOP, HIRVATİSTAN ORGANİZASYON"

Öncelikle 3.'lük maçını değerlendiren Hikmet Karaman, İngiltere'nin yan toplarda kuvvetli olduğunu söylerken Belçika'nın da hücum organizasyonları olarak etkili olduğunu dile getirdi. 
"İngiltere'nin buraya kadar gelirken birçok golü yan toplardan oldu. Belçika ise oyun olarak İngiltere'nin biraz daha önündeydi." diyen Hikmet Karaman 3.'lük maçında Belçika'yı avantajlı gördüğünü söyledi. 

Turnuva öncesinde Almanya, Arjantin ve Brezilya'nın yarı finallerden önce eleneceğini öngördüğünü söyleyen Karaman, "Brezilya, Hırvatistan'daki Mandzukic gibi bir oyuncudan yoksundu. Böyle bir takımın Belçika'ya elenmesi doğal." dedi. 

"FAVORİM FRANSA"

Final maçıyla ilgili olarak da konuşan Hikmet Karaman, "Dünya Kupası'nda favorim Fransa'ydı. Bugün daha da çok favorim. Hırvatistan 12-13 oyuncuyla turnuvayı devam ettirdi. Fransa ise kenardan oyuna girip maçı çevirebilecek 5-6 oyuncuya sahip. Bu teknik direktörleri için büyük bir avantaj" ifadelerini kullandı. 

"Hırvatistan buraya kadar sadece Modric ve Rakitic'le gelmedi. Takım oyunu oynadılar. Diğer oyuncuların isimlerini anmamak hata olur." şeklinde konuşan Hikmet Karaman, "İngiltere karşısında herkes yorgun olacaklarını yazdı ama İngiltere'den 5 km fazla koştular. Bu turnuvada takım oyunu oynayabilenler sivrildi. Hırvatistan da bunlardan biriydi" dedi. 

"CÜNEYT ÇAKIR'A SÜREKLİ İTİRAZ ETTİLER"

Hırvatistan Federasyon Başkanı Suker'in "Dünyanın en iyi hakemi Cüneyt Çakır" açıklamasına da değinen Karaman, "İlk yarım saat Hırvatlar sürekli itiraz etti ve sert oynadı. Cüneyt Çakır buna izin verdi" şeklinde konuştu.

"HIRVATLAR KAZANSIN İSTERİM"

Favorisinin Fransa olduğunu söyleyen Hikmet Karaman buna karşın Hırvatların kazanmasını istediğini söylerken, "Onlar bize daha yakın bir ülke" dedi.

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"