comScore

FutbolArena TV

Hikmet Karaman: "Çok çalışıp layık olduğumuz yere döneceğiz"

23 Ağustos 2017, Çarşamba 21:46

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, şehre geçen sezondan bir borcu olduğunu belirterek, bu borcu ödemek için çok çalışarak puan cetvelinde yerlerini pekiştirmek istediklerini ifade etti. 
Bu sezon TFF 1. Lig'de mücadele eden Çaykur Rizespor'da Teknik Direktör Hikmet Karaman, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyerek, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kendilerini geliştirmeye devam edeceklerini belirten Karaman, "Kendimizi eleştiriyoruz. Bizim bir hedefimiz var. Layık olduğumuz yere geri döneceğiz. Bunun için çok çalışmamız gerekiyor,zorluklar ne olursa olsun hedeflenen noktaya kilitlenip büyük adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Adana Demirspor maçının ardından sakatlıkların sıkıntı yaşattı. Özgür Çek, Saadane ve Ramos henüz idman yapma şansı bulamadı. Fink'in yeniden parmağının kırıldı, uzun süre takımla olamayacak" dedi.

Transfer konularına değinen Karaman, "İyi gelişmeler var inşallah önümüzdeki süreç içerisinde bitiririz. İsimler üzerinden ziyade ciddi bir çalışma yapıyoruz. Olmazsa olmaz alacağımız oyuncu. Başkanımız bu konuda ciddi görüşmeler yapıyor. Birkaç gün içerisinde işleri hızlandırıp işlemleri bitirmek istiyoruz. Koşu mesafelerine bakıldığında Süper Lig'e göre genelde 7. sırada, dış sahada ise 2. sıradayız. İyi bir istatistik verilerimiz var ama geliştirmemiz gereken yönler var. Topu geri sahip olma konusunda iyi takımlar arasına girmek istiyoruz. Geçen sezonda bu eksikliğimiz vardı. Yan toplarda bireysel hata var. Kritik yapılacak ayrı bir durum. Gelişimi artırmak zorundayız" şeklinde konuştu.

Rizespor Videoları