comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Hem Feyenoord hem Fenerahçe'de oynamış yıldızlar

28 Eylül 2016, Çarşamba 18:16
Hem Feyenoord hem Fenerahçe'de oynamış yıldızlar

Fenerbahçe'nin rakibi Feyenoord ile eski futbolculara dayanan bir yakınlığı mevcut...

FutbolArena Detay - Fenerbahçe ve Feyenoord arasında oynanacak olan Avrupa Ligi maçı öncesinde iki takımda da forma giymiş oyuncuların çokluğu dikkat çekiyor.

Öncelikle Advocaat geçtiğimiz aylarda Feyenoord'a danışman direktörlük yapıyordu. Advocaat'ın yanı sıra, 1982-88 yılları arasında Feyenoord forması giyen yardımcısı Mario Been, 2000/04 yılları arasında Feyenoord'ta yardımcı antrenörlük, 2009-11 döneminde de teknik direktörlük yaptı. Eski takımını yakından tanıyan Been, Fenerbahçe'nin taktik planının hazırlanmasında da önemli rol oynadı.
Fenerbahçe ve Feyenoord'un efsane isimlerinden Pierre van Hooijdonk da her iki takım taraftarının sevgilisi. Dirk Kuyt da her iki takımda gösterdiği performansla unutulmaz isimler arasına geçmiş oyunculardan biri.

Öte yandan Robin van Persie, kariyerine Feyenoord'ta başlamış, ilerleyen yıllarda Premier Lig'e damga vurmuş ve son olarak büyük umutlarla Fenerbahçe'ye gelmişti. Fenerbahçe'den Feyenoord'a giden isimlerden biri ise Colin Kazım Richards. Şimdilerde Brezilya Ligi'nde oynayan Kazım, Fenerbahçe'den sonra Feyenoord forması da giymişti.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.