comScore

Heerenveen yönetiminden ilginç ceza! Futbolcuları hapishane aracına bindirip...

16 Ekim 2017, Pazartesi 19:18
Heerenveen yönetiminden ilginç ceza! Futbolcuları hapishane aracına bindirip...

Hollanda Ligi takımlarından Heerenveen kulübü üst üste alınan yenilgilerin ardından futbolculara ilginç bir hapis cezası verdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Hollanda Ligi kulüplerinden Heerenveen yönetimi futbol tarihinde görülmemiş bir ceza yöntemi uyguladı. Son 2 lig maçında Ajax ve Utrecht'e farklı mağlup olan mavi beyazlı kulüpte, yönetim oyuncularının performansının düşmesinin takım oyunu duygusunu geliştirmek için eşi benzeri görülmemiş bir ceza sistemi uyguladı. 

HAPİSHANE ARACINA BİNDİRİLDİLER
Heerenveen yönetimi futbolcuların performansını ve takım oyunu duygusunu geliştirmek adına farklı bir ceza yöntemi uyguladı. Yönetim tüm futbolculara turuncu hapishane elbiseleri giydirerek bir hapishane aracına koydu. Bu bir kaçırılıp, kurtulma oyunu. Futbolcular ise bu hapishane aracına girdikten sonra şehir dışına gönderildi. Buradan sonra hiçbir yardım almadan kendi başlarına, plan ve program yaparak bu araçtan kurtulup, şehire dönmeye çalıştılar. 
Heerenveen kulübü bu cezanın bir oyun niteliğinde olduğunu asıl amaçlarının takım oyunu içgüdüsünü geliştireceğini, kaçırılma ve kurtulma durumundan futbolcuların performans dışında zeka, takım duygusu gibi unsurlarını geliştireceğine inandıklarını söyledi. 

Dünya Futboluyla ilgili tüm gelişmelere Dünyadan Futbol sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 


 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)