comScore

Bursaspor Bursaspor

'Hedef sadece Bursaspor değil, Türk futboluydu'

25 Şubat 2017, Cumartesi 17:31
'Hedef sadece Bursaspor değil, Türk futboluydu'

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği, Bursaspor otobüsüne yapılan saldırı hakkında sert bir açıklama yayınladı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında Bursaspor'un Kasımpaşa'ya 4-0 mağlup olduğu maç sonu futbol camiasını şok eden olaylar yaşandı.

İstanbul'dan dönmekte olan Bursaspor otobüsünü durduran bazı yeşil-beyazlı taraftarlar, sopalarla oyuncuları darp etti. Milli kaleci Harun Tekin olay sonra darp raporu alırken, saldırganlar savcılığa şikayet edildi.
 

Sopalı taraftarlar Bursaspor otobüsüne saldırdı


Durum karşısında büyük üzüntü yaşayan Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği, bir yazılı açıklama yayınlarak saldırgan Bursaspor taraftarlarını kınadı.
Anadolu Ajansı'nın haberine göre sözkonusu yazıda, "Türk futboluna, taraftarına ve ülkemize hiçbir şart ve koşulda yakışmayan görüntülerin yaşandığı saldırıyı şiddetle kınadığımızın bilinmesini isteriz. Futbolun olmazsa olmazı futbolculara yapılan bu saldırı sadece Bursasporlu kardeşlerimize değil Türk futboluna yapılmıştır. Bu üzücü olayın daha vahim tarafı ise takım otobüsünün kapısının i̇çeri̇den açılması ve ardından futbolcu kardeşlerimize saldırı gerçekleşmiş olmasıdır. Saldırı zaten kabul edilemez iken, içeriden kapı açmanın hangi akıl, mantık ve hesapla yapıldığının da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Saldırıyı yapan ve sebep olanların en ağır cezayı almaları gerekmektedir. Yaşanan üzücü olayda futbolcu kardeşlerimizin yanındayız ve gerçekleşen olaydan zarar görmemeleri konusunda hukuki ve manevi her türlü desteği vereceğiz. Harun Tekin ve Bursasporlu futbolcu kardeşlerimize büyük geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz." ifadeleri kullanıldı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)