comScore

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan flaş açıklama! Sözleşmeler TL mi olacak?

17 Eylül 2018, Pazartesi 22:13
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan flaş açıklama! Sözleşmeler TL mi olacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı, uzun süredir gündemde olan döviz üzerinden sözleşmelerle ile ilgili bir açıklama yaptı!

FutbolArena - Hazine ve Maliye bakanlığı bir süredir gündemde olan döviz üzerinden sözleşmelerle ilgili beklenen açıklamayı yaptı.

Açıklamada 'Türkiye'de yerleşik kişilerin kendi aralarında yapacakları sözleşmelere' yönelik düzenlemelerden bahsedildi. 


Futbolcuların sözleşmesi TL mi olacak?


Bu karar ile Türkiye'de maaşlarını Euro üzerinden alan futbolcuların da TL'ye geçip geçmeyeceği merak ediliyordu. 32 sayılı Karar'da tanımlanan Türkiye'de yerleşik kişiler arasında yapılan sözleşmeler tanımı ile yabancı futbolcuların bu kuraldan muaf kalacağı düşünülüyor.
GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ'IN AÇIKLAMASI

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili bir açıklama yapmış ve  "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bugün Resmi Gazete'de yayınlanan “Dövizle yapılan sözleşmelerin otuz gün içerisinde TL'ye çevrilmesi” ile ilgili 85 no'lu Cumhurbaşkanlığı kararına katılıyor ve futbol sektörünün çok ihtiyacı olduğu bu karar için teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Hazine ve Maliye Bakanımızın ekonomik reform yolunda atmış olduğu bu adımın sonuna kadar arkasındayız.

Türk milletinin kenetlendiği şu günlerde tüm kulüplerimizin ivedilikle bu kararı uygulayacağının ve Türk oyuncularla döviz üzerinden yapılan sözleşmelerin Türk Lirası'na çevrilmesi gerektiğinin hiçbir tartışmaya mahal vermeyecek şekilde açık ve net olduğunu belirtmek isterim.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri kullanılmıştı.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!