comScore

"Hayaller, umutlar, mutluluklar" Rıdvan Yılmaz ve Şenol Güneş

26 Mayıs 2021, Çarşamba 18:30

Rıdvan Yılmaz ve Millİ Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - A Millİ Takım'ın Azerbaycan ile oynayacağı maç öncesi teknik direktör Şenol Güneş ve Rıdvan Yılmaz basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

"KADRO 26'YA İNECEK"
Şu anda elimizdeki kadroyla bu turnuva için çağırdığımız oyuncular burada. 26'ya inecek kadro. 23'tü, 26'ya çıkarıldı. Burada pandemi ve ciddi sakatlık boyutunda 11'ine kadar sıkıntı olursa değişiklik hakkımız var. Kadromuz 30 kişi. 26'sı belli olacak. 30 kişi tek kişi gibi düşünüyor. Bu çok güzel. Röportajlara baktım. Herkes aynı duygu ve düşünceyi paylaşıyor. Biz bir takımız, biz bir ekibiz. Hep birlikte güzel bir atmosfer yarattık. Bize karşı umut besleniyor. Bu umudu mutluluğa çevirmek için daha çok çalışacağız. 

"AZERBAYCAN MAÇI FUTBOL İLİŞKİMİZE DE KATKI YAPACAKTIR"

Yarın oynayacağımız Azerbaycan maçı dostluk maçı. Ben de yakından tanımıyorum. Karabağ'ın başarısını biliyorum. Dolayısıyla oynayacağımız takımdaki oyuncular çoğunluğuyla Azerbaycan'da oynayan oyuncular. Yakından tanımak istiyoruz. Futbol ilişkimize katkı yapacaktır. Savunma yapan takımlar her zaman zorluk çıkarır. 

"MERT MÜLDÜR VE ZEKİ'NİN İYİ OYNAMASI BİZİM İÇİN AVANTAJ"

Mert Müldür ile ilgili olumsuzluğumuz olmadı. İyi bir oyuncu. Önü açık. Zeki de orada. İkisinin iyi oynaması büyük avantaj. 

"BURAK YILMAZ BUGÜNE KADAR LİDERLİĞİYLE İYİ GELDİ"

Bugüne kadar Burak Yılmaz iyi geldi. 6 ay daha gider. KDV'si var. Hep tartışılan bir oyuncu çünkü. Son bir hamle daha yapar. Ondan sonra da belki hoca olur. Kendisini de buna hazırlıyor. Burak Yılmaz ülkemizde daha iyi işler yapacaktır. Burak, liderliği kaldıramasa Fransa'ya gidip Lille'i şampiyon yapacak katkıyı sağlayamazdı.

"RAKİP ANALİZLERİ"

"Rakip analizlerini 2-3 ay önceden yaptık. Oyuncularımıza da gönderdik. Kampta bunu tekrar edeceğiz. Onun için hazırlık maçları, mental hazırlık, fiziksel hazırlık ve zihin boşaltma adına her türlü hazırlığımızı yapacağız. Öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak. İyi futbol ve fair play."

RIDVAN YILMAZ'IN AÇIKLAMALARI

5 yıl önce küçüktüm. Futbolu spor olarak yapıyordum. Buralara gelmek için hayal kuruyordum. Hayallerimin birçoğunu gerçekleştirdim, önemli olan buraya gelmek değil, burada kalıcı olmaktır. Burada kalıcı olmak için elimden geleni yapacağım ve çok çalışacağım."Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!