comScore

2014-2015 sezonu istatistiklerini incelemeye devam ediyoruz

26 Temmuz 2015, Pazar 23:39
2014-2015 sezonu istatistiklerini incelemeye devam ediyoruz

Sırada 10 numara oynayan oyuncularımızın hava topu istatistikleri var

FutbolArena Analiz - 10 numaralar genelde kısa olur ve hava toplarıyla işi olmaz. Fakat 2. forvet gibi oynayan 10 numaralar bu hava toplarında verimli olabilir. Hem stoperlerin ve kalecilerin uzun vurduğu topları arkadaşlarına indirmek için hem de kenar ortalara yapılacak geç gol koşularında geriden gelip kafa vuruşlarını yapabilmek için (Alex'in böyle çok golünü hatırlıyoruz) 

Ligimizde Necati Ateş bu tarz bir rolde başarılı olmuş. Ayrıca Mehmet Ekici de çok uzun olmayan boyuna rağmen çıktığı hava toplarını genelde kazanmış. Rakibin uzun boylu ön liberolarıyla kafaya çıktığını düşünürsek %57'lik hava topu başarısı Mehmet için değerli. 
Necati ve Mehmet'ten başka %50'yi geçen 3. isim de İbrahim Akın. Fakat İbrahim de zaten uzun boylu bir oyuncu ve kenar oynayacak dinamizmi kalmayınca forvet arkasına çekilmişti. 

Seneye İbrahim ve Necati'nin alt lige düşeceğini düşünürsek, ligimizde Mehmet Ekici dışında hava toplarında dikkat çekecek bir 10 numara kalmayacak gibi. BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!