comScore

Hatayspor Hatayspor

Ömer Erdoğan, Almanya'dan gelen teklifi açıkladı

06 Mart 2021, Cumartesi 10:25
Ömer Erdoğan, Almanya'dan gelen teklifi açıkladı

Hatayspor'un genç teknik direktörü Ömer Erdoğan, Alman basınına röportaj verdi.

FutbolArena Dış Haberler - Süper Lig'de bu sezon Hatayspor ile başarılı bir performans sergileyen teknik direktör Ömer Erdoğan, Alman basınından Sport1'e özel bir röportaj verdi. Genç teknik adam, Almanya'dan aldığı teklifi de açıkladı.

"MESUT ÖZİL BİR DÜNYA STARI"
"Türkiye'ye ilk geldiğim yıllarda Almanya ile Türkiye arasında altyapı konusunda çok fazla fark vardı. Fakat şu anda Türkiye'de yapılan yatırımlarla iyi imkanlar oluşmaya başladı. Bunun meyvesini de şu an Avrupa'da üst seviyede futbol oynayan Türk oyuncularıyla göstermiş olduk. Türk futbolu her geçen gün Avrupa seviyesine yaklaşmaya başladı. Mesut Özil'in de Türkiye'ye transfer olması marka değerimiz açısından çok önemli. Mesut bir dünya starı. Hem ligimizin kalitesini yükseltti hem de yabancı hayranlarının ligimize olan ilgisini artırdı."

"KLOPP VE TUCHEL BENİ ÇOK ETKİLEDİ"

"Klopp ve Tuchel gibi dünyanın en iyi teknik direktörlerinin yanında staj yaptım. İkisinden de çok önemli şeyler öğrendim. Antrenman metodları, analiz ve oyuncularıyla iletişimlerini yakından takip etme fırsatım oldu. Klopp'un oyuncularla olan iletişimi beni çok etkiledi. Tuchel de idmanlarda bile sıfır hata istiyordu. Mükemmeliyetçi bir tarafı vardı. Onun da bana bu yöönden katkısı oldu."

"İNŞALLAH ALMANYA'DA ÇALIŞMA FIRSATIM OLUR"

"Almanya kafamda her zaman çalışmayı düşündüğüm bir yer. İlerleyen yıllarda böyle bir fırsat olduğu zaman Bundesliga'da takım çalıştırmayı çok isterim. Bundesliga bence dünyanın en iyi 3 liginden biri. İnşallah çalışma fırsatım olur. Doğru bir kulüp ve proje olması ve benim de buna hazır olmam gerekiyor. Alman dilini ana dilim gibi konuşuyor olmam da avantaj."

"M'GLADBACH TARİHİ BİR KULÜP"

"M'Gladbach tarihi bir kulüp. Doğru yönetilen ve ilk 5'i zorlayan ve bir kulüp. Taraftarı ve stadıyla büyük bir camia. Orada staj yaptığım dönemde stattaki atmosferi ve taraftarı gördüğümde beni çok etkilemişti. İlerleyen zamanlarda neden olmasın."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"