comScore

Hatayspor Hatayspor

Mehmet Altıparmak'dan çarpıcı sözler: 'Arkanda birileri olmalı!'

04 Nisan 2020, Cumartesi 22:39
Mehmet Altıparmak'dan çarpıcı sözler: 'Arkanda birileri olmalı!'

Hatayspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, FutbolArenaTV canlı yayınına katılarak merak edilen soruları yanıtladı. 

FutbolArena - Hatayspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, FutbolArenaTV canlı yayın konuğu oldu ve gündemle alakalı açıklamalarda bulundu. 

"İSTANBUL'A İNDİK, 1 SAAT SONRA LİGLER ERTELENDİ"
Oyuncular bu konuda çok tedirginlik yaşadı. İçeride oynadığımız Ümraniyespor maçında herkeste tedirginlik vardı. Gelen takımlar, hocalar hepsi bizim dostumuz, arkadaşımız. Mesafeli durmak zorundaydık. Seyircisiz, antrenman maçı gibi bir maç oldu. Oyuncuları konsantre etmek çok zordu. Ancak ona rağmen oyuncularımız profesyonel ve işlerinin başındaydı. Galip geldik çok şükür. Ancak maçtan kimse zevk almadı. Oynanmak için oynandı. Cuma günü olduğu için Perşembe'den İstanbul'a gittik. Uçaktan indik, otele yerleştik. 1 saat sonra ligler iptal oldu. Tekrar dönme telaşı oldu, 1 gün İstanbul'da kalanlar oldu. 

"LİGLER HAZİRAN'DA BAŞLARSA MAYIS BAŞINDA ANTRENMANLARA BAŞLAMAMIZ LAZIM"

Haziran'da liglerin başlaması halinde Mayıs başında idmanlara başlamamız gerekiyor. Şu anda tüm olasıklıkları düşünüyoruz. Takımın hepsi izole. Herkes kendi evinde, ailesiyle birlikte. Hiç kimseyle iletişime geçmeden mümkün olduğunca yaşamaya çalışıyorlar. Federasyon, Bilim Kurulu, Sağlık Kurulu %100 tamam oynanabilir demeden lige başlayamayız. Başladığında da hiçbir şeyin garantisi yok. 

Kazakistan ve Çin gibi daha kontrol altına alınan ülkelerde maçların oynanma fikrine ne dersiniz?

Bence yurt dışında maçları oynayamayız. Oralarda yapacağımıza, ülkemizde bir şehirde komple izolasyonu sağlayıp böyle bir organizasyon sağlanabilir. 

Hatayspor ile şampiyon olursanız devam edecek misiniz?

Kesin devam edeceğiz. Sözleşmemiz var. Öyle anlaştık. Şampiyon olduktan sonra Süper Lig'de devam edeceğiz. Süper Lig'in en yakın adayıyız. İnşallah kalan maçlarda da başarılı olup Süper Lig'e çıkacağız. Ülkede herkes, her şeyi biliyor. Bu işlerin nasıl döndüğünü herkes biliyor. Bize sağlanan şartlarla, diğerlerine sağlanan şartlar aynı değil. Bizler şampiyon oluyor, üst lige çıkıyoruz. Hem transfer konsunda istediklerimizi yapamıyoruz, takımlar konusunda istediklerimizi yapamıyoruz. Yönetici, menajerler inanılmaz rant var. Benim de prensiplerim var. 

Süper Lig'de 3 büyüklerde oynamadım. Oralarda oynamış olsam 1-0 önde başlıyorsunuz. Türkiye'de bu kadar şampiyon olan, şampiyonluğa oynayan hoca sayısı azdır. Arkanda birileri olacak. Transfer istiyoruz, başkan veya yöneticiler menajere soruyor oyuncuyu. Menajerler istedikleri gibi yönlendirebiliyorlar. Başarılı olan insanları aşağı indirmek gibi bir durum var. Neden başarılı olmuş değil de, nasıl ayağı kaydırılır, nasıl yükselişi önlenir onun derdindeyiz. Ben bunu anlamıyorum. 

Hayalinizde çalıştırmak istediğiniz takım?

Milli takım. Avrupa'ya gitmek de hedeflerim arasında. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)