comScore

Hatayspor Hatayspor

Hatayspor'dan Boupendza açıklaması! '3 tane İrfan Can eder'

24 Mart 2021, Çarşamba 15:04
Hatayspor'dan Boupendza açıklaması! '3 tane İrfan Can eder'

Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, Boupendza ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'de Hatayspor formasıyla sergilediği başarılı performansın ardından adınan söz ettiren Boupendza ile ilgili Hatayspor cephesinden dikkat çeken açıklamalar geldi. Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, Spor Arena'ya gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

"FUTBOLCU ALIYORUZ AMATÖR DENİLİYOR"
"Boupendza 350 bin Euro'luk bir oyuncu. Geçmişinde çok fazla gol yok. Aldığımızda oyuncunun amatör ligden olduğunu söylediler. Ben burada basın açıklaması yaptığımda ‘Kebapçıda futbolcu tanıtıyorlar' diye gündem olmuştu. Bize gülmüşlerdi. Sonra ise ‘Kebabçı diye güldüğümüz adamlar dünyayı sallıyor' diye haberler çıkmaya başladı. Futbolcu alıyoruz, amatör deniliyor. Bunlara rağmen biz bu transferleri gerçekleştirdik ve başarılı olduk. Biz Boupendza'ya geçmişine bakıp bundan futbolcu olmaz deseydik, bugün dünyada Aaron Boupendza diye bir futbolcu belki de olmayacaktı. Dolayısıyla bu bir kişinin başarısı değildir."

"BOUPENDZA'NIN KALMASINI İSTERİZ"

"Boupendza'yı satsaydık 8 milyon 500 bin Euro, sezon sonuna kadar Hatayspor'da kalma ve sonraki satıştan yüzde 20 pay alacaktık. Bizim için de Boupendza için de güzel bir anlaşma olacaktı. Önümüzde 10 maçımız var, sakatlığı dolayısıyla birkaç maçı kaçırdığını da göz önünde bulundurursak bundan sonraki maçlarda Galatasarayla başlamak üzere gollerine devam ederse daha yüksek bir bedelle kulübü ve kendisini de mutlu edecek transferi gerçekleştirebiliriz. Gerçekleştiremezsek de biz Boupendza'dan memnunuz, takımda kalmasını isteriz. Benim hissiyatım gideceği yönünde, çünkü bu tür oyuncuların bir an önce dünyada kendisini gösterme çabaları oluyor, dolayısıyla güzel işler yapacağını düşünüyorum."

"FENERBAHÇE İLE FİYATTA ANLAŞAMADIK"

"Fenerbahçe konusunda da çok spekülasyon oldu. Benim ağzımdan çıkmayan bir söz kullanılarak, Hatayspor'un Boupendza'yı Fenerbahçe'ye vereceğini ifade edildi. Hatta iddiaların içerisine Sayın Ali Koç da dahil edildi ve işi farklı bir boyuta taşıdılar. Bizim bugüne kadar Fenerbahçe ile ilgili bir açıklamamız olmadı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Hatay ziyaretinde biz yönetim olarak kendilerini misafir ettik. Orada konuşuldu, fiyatta anlaşılamadı. Fenerbahçe transfer bedelinin yarısını para yarısını ise oyuncu transferi ile karşılamak istedi. Bizim de futbolcuya ihtiyacımızın olmadığını, Fenerbahçe ve diğer büyük takımların futbolcularının Hatay'da top oynayamayacağını dile getirmemiz üzerine karşılıklı olarak teşekkür edilerek görüşmeler noktalandı."

"BOUPENDZA 3 TANE İRFAN CAN EDER"

"Dünyada golcü sorunu var, bu Fenerbahçe'ye has bir durum değil. Boupendza 3 tane İrfan Can eder. Boupendza sakatlığı dolayısıyla çekildi, iki haftadır gol atamıyoruz. Boupendza Fenerbahçe kadrosunda olsaydı, güzel bir performans gösterebilirdi. Sıradan bir forvet değil, bir anda defansta, ikinci bölgede, üçüncü bölgede görülebiliyor."

Ara transferde 10 numara pozisyonundaki bir futbolcunun takıma katılması planlanıyordu ancak oyuncu sağlık kontrolünden geçemedi. Süreçte neler yaşandı?

"Transfer gerçekleşseydi, Hatay'a çok büyük bir hava katacaktı. Mesut Özil'i bile sollayacaktı. Yapılan sağlık değerlendirmeleri sonucunda gelecekte sakatlık durumunun nüksedebileceği ve Hatayspor'a çok fazla başarı getiremeyebileceği değerlendirilerek transferden vazgeçildi."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"