comScore

Hatayspor Hatayspor

Hatayspor'da Covid-19 krizi! BB Erzurumspor maçı ertelendi

16 Ekim 2020, Cuma 18:45
Hatayspor'da Covid-19 krizi! BB Erzurumspor maçı ertelendi

Hatayspor'da BB Erzurumspor maçı öncesi teknik direktör Ömer Erdoğan ve 17 futbolcunun Covid-19 testi pozitif çıktı. Hatayspor - BB Erzurumspor maçı ertelendi.

FutbolArena - Süper Lig'in 5. haftasında BB Erzurumspor ile karşılaşacak olan Hatayspor'da koronavirüs krizi büyüdü. 6 futbolcuda korovirüse rastlanmasının ardından teknik direktör Ömer Erdoğan ve 11 futbolcunun daha testi pozitif çıktı. Hatayspor - BB Erzurumspor maçı ertelendi.

 

Hatayspor'da kaç koronavirüs vakası var?

Hatayspor'un açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Bu sabah yapılan COVID-19 testlerinde, 6 futbolcumuza ilaveten 11 futbolcumuzun, Teknik Direktörümüz Ömer Erdoğan'ın ve bir kulüp personelimizin COVID-19 testi pozitif çıkmış olup, toplamda 17 futbolcumuzda COVID-19 virüsüne rastlanmıştır."

TFF'DEN ERTEME AÇIKLAMASI

"Atakaş Hatayspor ile Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor takımları arasında Antakya Atatürk Stadı'nda 18 Ekim Pazar günü oynanması gereken Süper Lig 5. Hafta müsabakası, Atakaş Hatayspor Kulübü'nün A Takım Listesindeki Covid-19 PCR testi negatif olan oyuncu sayısının 14'ün altına düştüğü tespit edildiğinden Covid-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat hükümleri gereğince ileri bir tarihe ertelenmiştir. Karşılaşma Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenecek ileri bir tarihte oynanacaktır."

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)