comScore

Hatayspor Hatayspor

Hatayaspor hocası Mehmet Altıparmak: "Antalya'da oynanır"

23 Nisan 2020, Perşembe 22:54
Hatayaspor hocası Mehmet Altıparmak:

Hatayspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, liglerin izole bir şekilde Antalya'da oynanmasının en mantıklı karar olduğunu söyledi. 

FutbolArena - Hatayspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, FutbolArenaTV'ye konuştu ve liglerin ne zaman başlayacağı konusunda önemli açıklamalar yaptı. 

"MAYIS BAŞINDA TOPLANACAĞIZ"
Mayıs başında artık TFF'nin yapacağı toplantıdan sonra durumlar netleşecektir diye düşünüyoruz. Mayıs'ın ilk haftası toplanacağız. Büyük ihtimalle Haziran'ın ortasında lig başlar diye düşünüyorum. Şu anki durum bu yönde gidiyor. 

LİG MAÇLARI ANTALYA'DA OYNANACAK MI?

Bütün takımlar kendi sahasında oynamak ister. Biz de öyle. Ancak şu anki gidişat el vermiyorsa, izole bir şehirde eşit şartlarda olması mantıklı. Pazar, Çarşamba oynayacağız maçları. Büyük ihtimalle deplasmanlara izole bir şekilde gidilir. Eğer bir deplasman durumu olursa böyle yaşanır. Herkesin uçağı kullanma imkanı yok. İzole bir şehirde herkesin ortak toplanıp, böyle bir şeyin olması bizim için de mantıklı. Biz her yerde mantıklı. Antalya, Alanya gibi şehirlerde oynamak daha mantıklı. Oteller, sahalar bu organizasyonları bilmeleri anlamında bunu söyüyorum. 

"ANTALYA VE ÇEVRESİ DAHA HAZIR"

Her yerde risk var. Antalya bazı takımlar için avantaj olacak, bazıları için olmayacak. Yılın 9 ayı sıcak iklimde geçiren takımlarla, soğuk iklimde geçiren takımlar bundan biraz etkilenebilirler. Ancak benim kendi özel görüşümü söyleyeyim. Eğer takımlar bir yerde toplanacaksa, şu anda en mantıklı yer Antalya ve çevresi. Hem izolasyon, hem organizasyon, hem de diğer açılardan mantıklı. Bir an önce ne olacaksa onu belirlememiz lazım. 

SICAK HAVA ETKİLER Mİ?

Tabi ki sıcak olacak ama şu ortamda bu organizasyonu kaldırabilecek çok fazla yer olduğunu düşünmüyorum. Bu kadar emek harcandı sonuçta. Kimsenin hakkı yenmesin. Sahada oynanıp şampiyonlar belirlensin. Biz de şampiyon olalım. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!