comScore

FutbolArena TV

Hasan Kartal'dan FutbolArena'ya özel açıklamalar | "TFF yönetiminin aklanmaması lazım"

18 Mayıs 2021, Salı 12:46

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da kulüp başkanı Hasan Kartal, TFF'nin verdiği cezalarla ilgili sert değerlendirmelerde bulundu. FutbolArena'dan Selim Denizalp'e özel açıklamalarda bulunan Kartal, "TFF yönetiminin mali genel kurulda aklanmaması lazım" dedi.

"TFF'Yİ KESİNLİKLE BAŞARILI BULMUYORUM"
"TFF'yi kesinlikle başarılı bulmuyorum. Bana 75 bin ceza verildi. Konuşmamdan dolayı verilen ceza kesinlikle haksız ama maç içinde yaptıklarımdan dolayı verdikleri ceza haklıydı. Konuşmamdan dolayı aldığım ceza kesinlikle olmaz. Hakem gitmiş, temsilci gitmiş, rakip gitmiş kimse kalmamış. Ben takımın yanına gelmişim, sarılmışım ve sevinmişiz. Bundan ceza olur mu? Sevince ceza kesiyor. Aynısını bir daha yaptım, bu sefer ceza vermediler."

"BU TFF NE İŞ YAPIYOR?"

"Soruyorum arkadaşlar, TFF'ye de soruyorum. TFF ne yaptı? Bir tane radikal karar alabildi mi? Yabancı kararıyla ilgili bir karar alabildi mi? Spor yasasında etkili olabildi mi? Şampiyonlar Ligi Portekiz'e alındı. İş mi bu? TFF ne yapıyor? TFF şunu yaptı deyin bana. Biz olmasak TFF var mı? Yok. Kulüpler olmasa TFF olmaz. Bunlar da o başakana ceza, bu futbolcuya ceza veriyor."

"TFF YÖNETİMİNİN AKLANMAMASI LAZIM"

"Seyirci olmasına rağmen Demirören döneminde ne kadar ceza kesilmiş, şimdi seyirci yokken ne kadar ceza verilmiş bir bakın. Bunların işi gücü ceza vermek. Her şeye ceza veriyorlar. Ben yıllardır kulüp başkanlarının borçlardan sorumlu olması gerektiğini söylüyorum. Hani nerede, neden yapamıyorsunuz? Yap çalışmanı ve Bakanlığa sun. Bunu da yapamıyorsun TFF. Sen ne yaptın TFF? Türk futboluna yararlı ne yaptın? Hiçbir şey yok. Şimdi yakında Mali Genel Kurul var. Bana göre, bu TFF'nin aklanmaması lazım. Ondan sonra bir kurul oluşturacaksın ve TFF'nin iç yapısını inceleyeceksin. TFF'de kim ne iş yapıyor, kim ne maaş alıyor bunu incelemek lazım."

Rizespor Videoları