comScore

Galatasaray Galatasaray

Hasan Şaş'ı Wesley Sneijder yaktı

14 Şubat 2017, Salı 12:19
Hasan Şaş'ı Wesley Sneijder yaktı

Galatasaray'da Riekerink'in yerine düşünülen Hasan Şaş'ın geçtiğimiz dönemlerde bir TV programında Wesley Sneijder ile ilgili ettiği sözler nedeni ile kendisini saf dışı bıraktı.

FutbolArena Özel - Jan Olde Riekerink'in yerine ismi geçen teknik adam adaylarından biri de Hasan Şaş'ın  Galatasaray'ın eski kaptanının Wesley Sneijder ile ilgili sarf ettiği sözler anında kendisini saf dışı bıraktı.
 

Hasan Şaş, Galatasaray'a gelecek mi?


Levent Nazifoğlu, Hasan Şaş ismine karşı çıkmıştı. Adaylar hakkında konuşulurken bir yönetici de dünkü toplantıda Hasan Şaş'ın 2014 yılında Beyaz TV'de Wesley Sneijder için sarf ettiği sözleri hatırlatıp, "Wesley Sneijder halen o sözleri unutmadı. Hasan Şaş'ı antrenör olarak dahi alsak Sneijder'ı kaybederiz. Hasan'ın o dönem Sneijder ile alakalı kullandığı ifadeler Wesley'i çok üzmüş ve kızdırmıştı" dedi.


Hasan Şaş, Wesley Sneijder için hangi sözleri söylemişti?


Hasan Şaş, Beyaz TV'de katıldığı bir programda Wesley Sneijder için "Sneijder transferi... Son 2 yılında 4 maç oynamış bir oyuncu. Biz yönetime listede liste başı Matic, Djuricic ve Ben Arfa'yı verdik. Biz 4. sırada Sneijder'i yazdık ve Sneijder geldi. Biz Sneijder'in gelmesini çok istememiştik.

Biz kötü futbolcu olduğundan değil. Bizim iyi giden bir tekerimiz vardı ve ileride pres yapan oyuncu istiyorduk. Sistemde çok sıkıntı çektik. Sabahları erken uyandık, Sneijder'i nasıl oynatırız diye. Bugün 70 trilyona mal olan bir oyuncudur Sneijder.
O dönem ayrılma noktası da vardı. 4. sıradaki oyuncuya verilen paraya neden ilk 3'teki oyuncu alınmadı... Biz Matic'i istedik Matic Chelsea'ye transfer oldu. Juricic'i de alabilirdik Ben Arfa'yı da alabilirdik. O transferi Lütfi Arıboğan, Bülent Tulun yaptı. Drogba'yı biz istedik. Lider bir oyuncu. Performansı düşebilir, çok maçlarda etkisi olmayabilir, biz alabileceğimiz verimi en üst seviyede aldık. Drogba bir hafta süreye aynı tempoda idman yapamaz.

Juventus'tan Cacares, Torino'da Ogbonna gibi oyuncularla anlaşmıştık. Sezon sonunu bekleyelim dedik stoper için. Chedjou transferi Nisan sonu ve mayıs ayı gibi bitmişti. Sneijder'le 3'e 3 maç yaptık. Benim Sneijder'den daha iyiydi kondisyonum. Bitikti. Sneijder bizle maç oynamaya başladı. Sneijder'i oynatabilmek için her şeyi yaptık. Ama fizik kapasitesi yerine gelmedi." demişti.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)