comScore

Galatasaray Galatasaray

"Hasan Şaş - Raşit Çetiner ikilisi sorunları çözmez"

10 Şubat 2017, Cuma 11:36

Spor yorumcusu Levent Tüzemen, Galatasaray ile ilgili ortaya atılan teknik direktör iddialarını değerlendirdi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yarışını sürdüren ancak Türkiye Kupası'ndan elenen Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink'in geleceği merak ediliyor. Sarı kırmızılıların, Hollandalı teknik adamın yerine Hasan Şaş - Raşit Çetiner ikilisini düşündüğü ifade ediliyor. Spor yorumcusu Levent Tüzemen konuyla ilgili düşüncelerini paylaştı.
 

Levent Tüzemen'in Sabah Gazetesi'nde yaptığı değerlendirme


"Galatasaray yönetimi, Riekerink'i gönderme konusunda treni kaçırdı. Bu iş bence devre arası yapılmalıydı. Şimdi "Hoca gitsin, hoca gönderilsin" tartışmaları takıma ciddi zarar verir. Bir grup yönetici de, "Riekerink'i gönderelim yerine Raşit Çetiner-Hasan Şaş ikilisin hoca yapalım" diyor. 2008'de eski Başkan Adnan Polat'ın Feldkamp'ı gönderip Cevat Güler'i getirmesini örnek verenler var. Elma ile armudu karıştırmayın. Kalli'yi takım sevmiyordu ve istemiyordu. Cevat Güler geldi ama tüm oyuncular kendisine sahip çıktı ve Galatasaray şampiyon oldu.

Riekerink'i göreve Sneijder getirdi. İsmini vermeyeceğim bir yönetici bana, "Ben ünlü bir oyuncu olsam ve senin hocalık görevine katkım olursa, tabii ben de senin arkanda dururum" demişti. Çetiner-Şaş ikilisini getirmek Galatasaray sorunları çözmez aksine daha büyük krizlerin tetikleyicisi olur. Neden mi? Çünkü Hamza Hoca sonrası yönetim Sneijder ve Selçuk'a, "Nasıl bir hoca gelmeli?" sorusunu yönelterek bir ölçüde futbolcuya dayalı sisteme çanak tuttu.. Yapılacak en güzel hareket Sneijder, Selçuk hatta Podolski gibi tecrübeli isimlerin Riekerink ile daha fazla görüşmelerini sağlamaktır."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)