comScore

Bursaspor Bursaspor

Harun'dan kendisine saldıran taraftarlara: 'Barbarlar...'

25 Şubat 2017, Cumartesi 21:37
Harun'dan kendisine saldıran taraftarlara: 'Barbarlar...'

Bursaspor'un Milli kalecisi Harun Tekin, yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'in 22. haftasında Kasımpaşa'ya deplasmanda 4-0 kaybeden Bursaspor'da maçtan sonra şok olaylar yaşanmıştı. 

Deplasman dönüşünde otobüsün önünü kesen bir grup Bursaspor taraftarı ellerinde sopalarla otobüse girmiş ve futbolcularla aralarında kavga çıkmıştı. Milli kaleci Harun Tekin taraftarlarla kavga ederken yüzüne darbeler almıştı.


Harun Tekin otobüsteki kavga olayıyla ilgili ne dedi?


Harun bu konu hakkında ilk kez açıklamada bulundu ve sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi. "Uzun yıllardır formasını onurla ve gururla taşıdığım Bursaspor formasıyla böylesine vahim bir olayı yaşamak beni, ailemi ve takım arkadaşlarımı derinden üzdüğünü bilmenizi isterim. Can güvenliğimizin olmadığı bir ortamda bize küfürlerle, taşla, sopayla ve bıçakla kalleşçe saldırma girişiminde bulunan kendini bilmez barbar grubunu bütün Bursaspor taraftarından ayrı tuttuğumu belirtmek isterim. Bu zorlu süreçte camia olarak birlik ve beraberlik içinde olmamız dileğiyle."


Bursaspor - Kasımpaşa maçı sonrası otobüs saldırısında neler yaşanmıştı?


Jandarma kayıtlarına geçen olayların bilgisine FutbolArena ulaştı. Yaşanan olaylar şu şekilde:
“Kasımpaşa yenilgisi sonrası. Gemlik çıkışında Bursaspor taraftarları takımı protesto ettiler. Taraftarlar takım otobüsünün önüne geçince otobüs durdu. Bir süre sonra taraftarlardan bazıları sopalarla otobüsün içinine girdi. Küfürleşmeler sonrası kavga başladı. Kaleci Harun tepki gösterip, tekme atınca olay kavgaya dönüştü. Ters yönden gelen bir polis aracı olayı görünce müdahale etti. Daha sonra Jandarma geldi. Esas darbeyi alan isim kaleci Harun oldu. Daha sonra futbolcular taraftarlardan şikayetçi oldu. Olayın ardından futbolcular başka bir sorun yaşamasın diye taksilerle evlerine gönderildi. Kaleci Harun, Bursa'da bir hasteneye götürülüp, kontrol edildikten sonra darp raporu aldı.”

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)