comScore

Hantavirüs nedir? Hantavirüsü belirtileri neler? Hantavirüs ölümcül mü?

24 Mart 2020, Salı 13:45
Hantavirüs nedir? Hantavirüsü belirtileri neler? Hantavirüs ölümcül mü?

Hantavirüs nedir, Hantavirüsü belirtilri neler, Hantavirüs ölümcül mü, Hantavirüs Çin'de görüldü. Koronavirüs sonrası Çin'de görülen Hantavirüs ile ilgili tüm bilgiler derledik.

Hantavirüs nedir, Hantavirüs ne, Hantavirüs ne demek, Hantavirüs hastalığı, Hantavirüs nerede çıktı, Hantavirüs belirtileri neler, Hantavirüsü ne demek, Hantavirüsü belirtileri neler, Hantavirüs hangi ülkede çıktı, Hantavirüsü tedavisi var mı, Hantavirüs aşısı var mı, Hantavirüsü aşı çıktı mı gibi aramalar yapan vatandaşlarımız için haberimizi hazırladık.
 

Hantavirüs nedir? Hantavirüsü belirtileri neler?


Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle tüm dünya önlemler alırken şimdi de Hantavirüs adı altında bir salgının çıktığı iddia edildi. Koronavirüs nedeniyle ölümler tüm dünyada artarken Çin'de bu kez Hantavirüsü adı altında yeni bir salgın çıktığı ve insanlara Hantavirüs testi yapıldığı öne sürüldü. Hantavirüsün belirtileriyle ilgili bilgiler ise şu şekilde:

Virusun yol açtığı Kanamalı Ateşle seyreden Renal Sendrom( HFRS) daha çok Asya ve Avrupa kıtasında görülürken, Hantavirus pulmoner sendrom (HPS)'a neden olan tip daha çok Amerika kıtasında görülmektedir. Geçen yıllarda ülkemizde ortaya çıkan, kenelerle bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşinin etkeni olan nairovirüs de yine bunyaviridae ailesindendir.
 

Hantavirüsü nasıl bulaşır? Hantavirüs bulaşıcı mı?


Hantavirüsünün nasıl bulaşacağı konusunda bilgi sahibi olmak isteyen insanlar için Hantavirüsü bulaşma yollarını hazırladık:
Hantavirüsün fareler ve diğer bazı kemirgenler tarafından bulaştığı belirtiliyor. Özellikle kırsal bölgelerde ve şehirlerde yaşayan insanlar için tehlikeli olduğu belirtilen Hantavirüsün dünya üzerinde de yaygın olduğu ifade ediliyor.

HANTAVİRÜS SON DAKİKA TIKLA!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)