comScore

Hamza Yerlikaya "Avrupa'dan oyuncu gelmezse gelmesin, ölelim mi gelmeyecek diye?"

13 Ekim 2018, Cumartesi 15:45
Hamza Yerlikaya

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Kulüpler Birliği'nin yerli oyuncularla ilgili aldığı TL cinsinden sözleşme imzalama zorunluluğu kuralını değerlendirdi.

FutbolArena - Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Kulüpler Birliği tarafından alınan kararı değerlendirdi. Bilindiği üzere çok tartışılan karar ile Türk sporcular ve teknik adamlar maaşlarını TL cinsinden alacak, yabancı oyuncular ise yabancı para birimleri ile maaşlarını almaya devam edebilecekler. Bu konuyla ilgili olarak Tivibu Spor'a konuşan Yerlikaya şu açıklamalarda bulundu.


Hamza Yerlikaya'nın sözleşmelerde TL ile ilgili açıklaması (13 Ekim 2018)


Hamza Yerlikaya, "Cumhurbaşkanımızın bu konuda bir tasarrufu var kardeşim. Açık ve net. Biz buna uymak zorundayız çünkü Cumhurbaşkanı bizim kırmızı çizgimizdir." ifadelerini kullanırken,  "Biz yerli paramızla ödeyeceğiz. Arzu eden gelir, arzu etmeyen 'ben Euro ile Dolar ile anlaşırım" diyen de gelmez. Almazsın. Diyoruz ki 'TL üzerinden yürüyeceğiz.' Biz Türkiye Cumhuriyeti'yiz yahu! Öyle değil mi? Bizim kendimize ait durumlarımız var, özel pozisyonlarımız var. Biz diyoruz ki yerli ve milli olan paramızı, imkanlarımızı kullanacağız. Efendim öyle olursa Avrupa'dan futbolcu gelmezmiş... Gelmezse gelmesin! Ne yapalım yani şimdi ölelim mi futbolcu gelmiyor diye? Dolar'dan veya Euro ile gelecek diye kendimizi mi yırtalım?" şeklinde konuştu.

"TL İLE GELİYORSA KAPIMIZ AÇIK"
Açıklamalarına devam eden Yerlikaya, "Biz diyoruz ki sabitledik ve bu fiyattan geliyorsa, TL üzerinden sözleşmesini yapıyorsa kapımız açık, kimseye yok demiyoruz" yorumunda bulundu. 

Spor Toto Süper Lig takımları ile ilgili tüm gelişmelere Süper Lig sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Transfer Arenası (20 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.