comScore

Bursaspor Bursaspor

Hamza Hamzaoğlu'ndan FETÖ yanıtı

12 Eylül 2016, Pazartesi 00:02
Hamza Hamzaoğlu'ndan FETÖ yanıtı

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Fenerbahçe maçının ardından katıldığı televizyon programında FETÖ iddialarına yanıt verdi. 

FutbolArena - Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Fenerbahçe galibiyetinin ardından 360 TV Telegol programına bağlanarak açıklamalarda bulundu. Canlı yayın sırasında Adnan Aybaba'dan Hamzaoğlu'na gelen "FETÖ ile ilişkiniz oldu mu? Bunun çok dedikodusu yapılıyor. Size de söz hakkı tanımak istedim." sorusuna başarılı teknik adamdan çarpıcı bir yanıt geldi. 

"FETÖ YÜZÜNDEN GALATASARAY'DAN AYRILMAK ZORUNDA KALDIM."
Hamza Hamzaoğlu, Adnan Aybaba'nın "FETÖ ile ilişkiniz oldu mu?" sorusuna, "Hiçbir şekilde olmadı. Daha önce böyle bir soruyla karşılaşmadım. İlk kez siz sordunuz ama söyleyeyim. Böyle şeylerin televizyon programlarında konuşulmasını doğru bulmuyorum. Bizler spor adamıyız. Ben böyle ortamlarda bulunmayı doğru bulmuyorum. Aksine, FETÖ'den zarar gören de benim. Futbolculuk döneminde Galatasaray'dan bu yüzden ayrılmak zorunda kaldım. Dönemin başkanı Alp Yalman'dı." cevabını verdi."

"HEPSİNİ TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUBU İLAN ETMEK DOĞRU DEĞİL."
Hamza Hamzaoğlu geçmişte FETÖ ile görüntüleri olan eski Galatasaraylı futbolcular için de, "Hepsini terör örgütü mensubu ilan etmek doğru değil. İlerinde iyi niyetli, masum insanlar da var. Gerçekten iyi niyetle oraya gitmiş olanlar da var." şeklinde konuştu. 

"TEKRAR ÇAĞRILSANIZ GALATASARAY'A GELİR MİSİNİZ?"
Hamza Hamzaoğlu programın moderatörü Serhat Ulueren'in, "Tekrar çağrılsanız Galatasaray'a gider misiniz?" sorusuna "Şu anda gidemem. Bursaspor'un hocasıyım ve burada bitirmek istiyor. Tabi Galatasaray benim camiam. İleride görev gelirse hizmet etmekten yine onur duyarım." şeklinde konuştu. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.