comScore

Bursaspor Bursaspor

Hamza Hamzaoğlu taraftar tepkisine cevap verdi

18 Ocak 2017, Çarşamba 19:26
Hamza Hamzaoğlu taraftar tepkisine cevap verdi

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, kupada elde ettikleri sonuca üzüldüklerini söyledi. Hamzaoğlu sezon sonuna kadar sabır istedi.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası'nda Akhisar Belediyespor'a 4-1 yenilen ve bugünkü sonuçların ardından elenen Bursaspor'da Hamza Hamzaoğlu tartışması yaşanıyor.
 

Hamza Hamzaoğlu Bursaspor'dan istifa edecek mi?


Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, kupada elde ettikleri sonuca üzüldüklerini söyledi.

TARAFTARA HAK VERDİ
47 yaşındaki teknik adam, "Bunun birçok sebebi var. Sezon başında planlarımızı 'İki kulvarda gideriz.' diye yapmıştık. Sezon içinde beklemediğimiz sakatlıklar bizi etkiledi. Bazı oyuncularımıza fazla yüklenmek zorunda kaldık." diye konuştu. 

Taraftar tepkisine hak veren Hamzaoğlu, "Fakat oyuncularımı hiçbir şekilde suçlayamam. Burada kötü giden bir şey varsa bunun baş sorumlusu biziz. Çünkü bu takımı biz yaptık, bu takımı çalıştıran biziz. Dolayısıyla kötü bir gidiş varsa bunun sorumlularını başka yerde aramayız. Taraftarımız da haklı. Onlar da başarı istiyor. Fakat biz de gerçeklerle hareket etmek durumundayız. Önümüzde Adanaspor maçı var. Benim için Akhisar Belediyespor maçından ziyade Adanaspor maçı daha önemliydi. Dolayısıyla bazı oyuncularımı da korumak durumundaydım. Dünkü maçta 'Batalla 45 dakika oynasın sonra Jorquera ile değiştiririz.' diye düşünüyordum ama maçın gidişatı onu yapmamıza engel oldu. Onun kasığında zorlanma oldu ama inşallah cumartesi gününe yetişecek. Oyuncularımızı korumaya ve bu şekilde maçı kazanmaya çalıştık ama olmadı." ifadelerini kullandı.

SEZON SONUNA KADAR SABIR İSTEDİ

Bir basın mensubunun "Bazı şeyler neden ters gidiyor?" sorusunu Hamzaoğlu, şöyle yanıtladı:

"Belki biz kendimizi tam anlatamıyoruz, çıkıp konuşmuyoruz ya da başka beklentiler var. Bunlara cevap veremiyoruz. Bilemiyorum ama bir şeyler uymadı, uymuyor. Taraftarımız için buraya geldim. 'Bu muhteşem taraftarla burada şampiyonluklar, kupalar belki Avrupa'da güzel başarılar yakalarız.' diye geldim ama bir kesimiyle o uymadı. Belki bizim yapımız buraya uymadı. Onlardan rica ediyorum, sezon sonuna kadar sabır göstersinler. Sezon sonunda biz bu takımı söylediğimiz hedefte teslim edeceğiz." 

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)