comScore

Bursaspor Bursaspor

Hamza Hamzaoğlu: 'İstifa etmeyi düşündüm'

09 Eylül 2016, Cuma 10:19
Hamza Hamzaoğlu: 'İstifa etmeyi düşündüm'

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, istifa etmeyi düşündüğünü fakat sonrasında vazgeçtiğini söyledi.

FutbolArena - Bursaspor'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, NTV Radyo'da yaptığı açıklamalarda, "İstifa etmeyi düşündüm" dedi. Genç teknik adam, yönetimin istekleri sonrasında göreve devam etme kararı aldığını dile getirdi.

Hamza Hamzaoğlu'nun NTV Radyo'ya yaptığı açıklamalar:
Bu hafta Fenerbahçe deplasmanında çok önemli bir karşılaşmaya çıkacaksınız. Bu maçla ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz?

Geçtiğimiz hafta evimizde Başakşehir'e kaybetmiş olmamızdan dolayı taraftarımızla olan güven kaybını telafi edebilmemiz için bizim için önemli bir mücadele olacak.Fenerbahçe maçında futbol adına iyi şeyler ortaya koymak, iyi mücadele etmek bizim için herşeyden çok daha önemli. Lehimize bir sonuçla dönersek bundan sonra ki haftalar için güven kazanmış olacağız.

Ligde ilk iki hafta istediğiniz gibi geçti mi?

Adanaspor Süper Lige yeni çıkan bir ekip olduğu için orada kazanabileceğimizi öngörüyorduk, Başakşehir takımı ise her ne kadar kaliteli bir ekip olsa bile saha ve seyirci avantajını kullanıp galip geleceğimizi düşünüyorduk. Fakat istediğimiz gibi olmadı. Bu maçta yapamadıklarımızı, diğer maçlarda yapacağımıza inanıyorum.

Başakşehir maçında yeni transferlerinize tepkiler oldu.Bu tepkiler için neler söylemek istersiniz?

Bursaspor formasını giyen her oyuncu bizim için değerli, o sahada ter akıtan her oyuncuyuda sahada desteklemek gerekiyor. Bu tepkileri hoş bulmuyorum. En azından maç içinde oyuncuyu desteklersiniz, maç sonunda ise hoşunuza gitmediği durumlarda doğal bir tepki verebilirsiniz. Ama tribünden sahayı yönetmek, oyunu yönetmek, kulübü yönetmek hoş birşey değil. Bunu hiçbir takımın tarftarının yapmaması gerektiğini düşünüyorum.

Transfer döneminde aldığınız oyuncular, ilk iki haftaya göre beklentilerinizi karşıladı mı?

Karşıladığını düşünüyorum, oyunumuz yavaş yavaş daha da iyi olacak. Başakşehir maçına baktığımızda da ikinci yarı oyuna hükmeden taraf bizdik. Risk aldık o yüzden de golü yedik. Eğer biz atsaydık oyun daha farklı olabilirdi bugün de farklı şeyler konuşuyor olurduk. Biz objektif bakmaya çalışıyoruz oyunumuz ne durumda, eksiklerimiz neler, neleri daha iyi geliştirmemiz lazım bunları görüyoruz. Maalesef insanlar sonuç odaklı ve önyargılı olduğu için bu tür tepkileri yaşamak durumunda kalıyoruz.

Bursaspor şampiyonluk yaşamış bir takım. Taraftarların şampiyonluk beklentisi sizde bir baskı oluşturuyor mu?

Bursaspor hedefleri büyük bir camia, ben de bu hedefleri bildiğim için buradayım. Tabii ki bu hedeflere 2-3 günde ulaşılmaz. Doğru bir yol izlemeniz gerekiyor. Geçtiğimiz yıldan kalan mali bir tablo var ve bu tabloya göre doğru transferleri yaptığımızı düşünüyoruz. Sadece biraz daha zamana ihtiyacımız var.

Başakşehir maçı sonrası yaptığınız açıklamalar istifa sinyali gibi algılandı. Maçtan sonra istifa etmeyi düşündünüz mü?

Maçtan sonra istifa düşüncem oldu ama yönetimimizle oturduk, konuştuk devam kararı aldık. Çünkü sahanızda ilk maçınıza çıkıyorsunuz taraftarlar oyuncularınızı ıslıklıyor, aslında oyuncuların üstünden sizi ıslıklıyorlar. Oyuncularımın sahada yapamadıkları benim hatamdır. Futbolcularıma yapılan tepkiyi bana yapılmış sayarım. Biz taraftarımız için burdayız, kulüp adına birşeyler yapma gayreti içindeyiz. Bize destek olmalarını istiyoruz.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.