comScore

FutbolArena TV

Hamza Hamzaoğlu'nun Gedson Fernandes transferi şaşkınlığı: "Tahir Başkan arayınca duraksadım"

03 Şubat 2022, Perşembe 23:52

Çaykur Rizespor, Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında karşılaşacağı Adana Demirspor maçının hazırlıklarını Mehmet Cengiz Tesisleri'nde Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu yönetiminde sürdürdü.
Antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu takım her geçen gün daha da iyiye gitmesinden mutluluk duyduklarını dile getirerek, “Bu tür aralar bizim için de bir fırsat niteliğinde. Eksiklerimizi tamamlamak, biraz daha oyuncularımızla farklı antrenmanlara ağırlık vermek açısından milli aralar önemli. Hem sezonun yorgunluğunu bir nebze olsun atabilmek hem de eksik taraflarımızı güçlendirmek için aranın iyi geçtiğini düşünüyorum. Şimdi önümüzde bir Adana Demirspor maçı var. Adana Demirspor güçlü bir takım. İyi bir kadroya sahip ama biz de güçlü bir takımız artık. Bazı şeyler artık yerine oturdu. Tabii ki ufak tefek eksiklerimiz hala var. Geliştirmemiz gereken yönlerimiz hala var ama her gün daha iyiye gitmemiz bizi mutlu ediyor ve umutlandırıyor. Adana Demirspor maçı beraber ile de daha iyi bir Rizespor olacağımızı düşünüyorum” dedi.

"Fernandes takıma güç katacak"
Transferi yeni gerçekleşen Gedson Fernandes'in takıma güç katacağını vurgulayan Hamzaoğlu, “Başkanımız beni arayıp ‘Böyle bir durum var, ne dersin hocam?' dediğinde bir duraksadım önce. Yani mümkün olur mu olmaz mı diye bir aklımdan geçirdim. Ondan sonra tabii takımın içinde bir yere kafamda oturtmaya çalıştım. Eğer mümkünse böyle bir şeyin bize güç katacağını düşündüğümü ilettim. Yönetimimizi de tebrik ediyorum bu konuda. Gerçekten iyi bir transfer hareketi diye düşünüyorum. Gedson takımımıza da güç katacaktır” ifadelerini kullandı.

Rizespor Videoları