comScore

Galatasaray Galatasaray

Hamza Hamzaoğlu'nun hiçbir istediği olmadı

02 Eylül 2015, Çarşamba 20:52
Hamza Hamzaoğlu'nun hiçbir istediği olmadı

Hamza Hamzaoğlu yaz transfer dönemi başında Porto'yu örnek göstermişti.

FutbolArena Detay - Galatasaray'ın Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu yaz transfer döneminin başında Porto'yu örnek göstererek gençleşmek gerektiğinden bahsetmiş ve "Hep alan değil biraz da satan olmalıyız" demişti. Buna karşın transfer dönemi bittiğinde Galatasaray 2015-2016 sezonu yaş ortalaması 2014-2015 sezonu yaş ortalamasının üzerine çıktı!

2014-2015 sezonunda Galatasaray'ın 26 kişilik kadrosunun yaş ortalaması 26.8'di. 
2015-2016 sezonunda ise Galatasaray'ın 25 kişilik mevcut kadrosunun yaş ortalaması 27.3'e yükseldi.

Forvet istedi, alınmadı!

Öte yandan Hamza Hamzaoğlu, yaz transfer döneminin başında kesin konuşmaktan kaçınsa da "Bir forvet alacağız" demekten geri durmamış. Burak tipinde bir alternatif istediğini ifade etmişti. Bu isteğini, "Pandev ayrıldı, oraya Umut ve Burak'la rekabete girecek bir oyuncu alacağız" diyerek açıklayan Hamza Hamzaoğlu'nun bu isteği de yerine getirilmedi. Galatasaray transfer dönemi boyunca 8 oyuncu transfer ederken bunların hiçbiri santrfor oyuncusu olmadı. 

Bruma'yı kazanamadı, Melo ve Telles kalsın istedi ama gönderildi

Bunların dışında Hamza Hamzaoğlu Haziran ayı başında Bruma'yı önümüzdeki sene de kazanmaya çalışacağını söylemişti ama futbolcu kısa süre sonra Real Sociedad'ta kiralandı. Yine keza transferin bitimine günler kala Hamzaoğlu "Hiçbir oyuncumun ayrılmasını istemiyorum. Ne Melo, ne Burak'ın ayrılmasını istemiyorum" dese de transferin son gününde Felipe Melo ve Telles gönderildi. 

Yaz kampında Galatasaray muhabirleri, Hamza Hamzaoğlu'nun Alex Telles'i çok beğendiğini yazmıştı. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)