comScore

Galatasaray Galatasaray

Hamza Hamzaoğlu, Dzemaili'nin parasını unuttu

03 Aralık 2015, Perşembe 16:45
Hamza Hamzaoğlu, Dzemaili'nin parasını unuttu

Galatasaray ile yollarını ayıran Hamza Hamzaoğlu'nun "Dzemaili'ye 2.5 milyon Euro ödüyorduk, Bilal'e 750 bin Dolar" dedi ama işin aslı çok farklı.

FutbolArena Detay - Galatasaray ile sürpriz bir şekilde yollarını ayıran Hamza Hamzaoğlu geçmiş dönemle ilgili NTV Spor'a özel açıklamalar yaptı. Başarılı teknik adam Bilal Kısa ve Jem Paul Karacan transferlerinin doğru hamleler olduğunu dile getirirken bir detayı atladı.

"Dzemaili'ye 2.5 ödüyorduk, Bilal'e 750 bin"
Hamzaoğlu, "Bizim alternatif oyuncumuz 2.5 milyon Euro'luk Dzemaili değil de, 750 bin Dolar'lık Bilal olsun istedik. 1 milyon Euro'nun üzerinde alan Yekta'nın yerine 650 bin Euro'luk Jem olsun diye düşündük" dedi.

Fakat Hamzaoğlu'nun dediği gibi Dzemaili 2.5 milyon Euro değil, 2.1 milyon Euro alıyordu. Üstelik sarı kırmızılı kulüp Genoa'ya kiraladığı oyuncunun 1.3 milyon Euro'sunu ödeyeceğini açıklamıştı. 

Aynı şekilde Yekta Kurtuluş'un da sözleşmesinin feshedilmesi için 650 bin Euro'yu Galatasaray kulübü ödemişti. 

İşte sarı kırmızılı kulübün konuyla ilgili KAP'a yaptığı açıklama;

"Profesyonel futbolcularımızdan Blerim Dzemaili'nin 2015-2016 sezonu için Cricket and Football CLUB S.p.A. (Genoa)'ya geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, Genoa Şirketimize geçici tansfer bedeli ödemeyecektir. Ayrıca kiralama dönemi içerisinde oyuncunun 2.100.000 EUR olan sabit transfer ücretinin 1.300.000 EUR'luk kısmı Şirketimizce ödenecektir."

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.