comScore

Hamza Hamzaoğlu aleyhine açılan dava reddedildi: "Evli adamla aşk yaşamasaydın"

16 Kasım 2018, Cuma 01:26
Hamza Hamzaoğlu aleyhine açılan dava reddedildi:

Sinem Yılmaz'ın, 10 yıl önce kendisini istismar ettiği ve evlilik dışı doğan çocuğunun masraflarını karşılayamadığını iddia ederek Hamza Hamzaoğlu'na açtığı dava reddedildi. 

FutbolArena - Sinem Yılmaz'ın evlilik dışı doğan çocuğunun babası teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'na açtığı tazminat davası reddedildi. Mahkeme, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'na evlilik dışı çocuk nedeniyle açılan maddi ve manevi tezaminat davalarını reddetti. 

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre, Hamza Hamzaoğlu'nun aleyhine açılan dava reddedildi. Sinem Yılmaz, Hamza Hamzaoğlu'nun Kendisini 10 yıl önce istismar ettiğini ve evlilik dışı doğan çocuğunun masraflarını karşılamadığını iddia ederek 201 bin liralık tazminat davası açmıştı. Bu dava reddedildi. 
Mahkemenin gerekçeli kararı ise şu şekilde:

 Çocuğun davalı Hamza Hamzaoğlu'ndan olduğunu ve zarar miktarını başlangıçtan itibaren bilen davacının bu talebi, 10 yıl geçtiği için zaman aşımına uğramıştır. Zaman aşımı nedeniyle istenen maddi tazminatın reddine karar vermek gerekmiştir. Davacı ayrıca evlilik dışı çocuğu nedeniyle kendisinin küçük düşürüldüğünü, manevi olarak yıpratan bir hayat yaşamak zorunda kaldığını ve hapis hayatı yaşadığını iddia ederek 200 bin liralık manevi tazminat davası açmıştır. Davacı, davalının başkasıyla evli olduğunu bildiği halde kendisi ile birlikte olmayı kabul etmiştir. Evlilik dışı bir çocuğun olması, öngörülmesi gereken bir sonuçtur. Bu tür yaşam tarzı davacının kendi tercihidir. Bu nedenle manevi tazminat talebinin de reddine karar verilmiştir.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"