comScore

Hamit Altıntop: "Stefen Kuntz'un arkasındayız"

26 Eylül 2022, Pazartesi 01:26
Hamit Altıntop:

TFF Milli Takımlar'dan Sorumlu Yönetici Hamit Altıntop, Stefan Kuntz'un arkasında olduklarını açıkladı. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar'dan Sorumlu Yöneticisi Hamit Altıntop, Faroe Adaları maçının ardından TRT Spor canlı yayınında açıklamalarda bulundu. 

Hamit Altıntop, canlı yayında Lüksemburg ve Faroe Adaları maçlarındaki futbolun, skorlarının kabul edilemez olduğunu, kendilerinin de özeleştiri yaptığını fakat teknik direktör Stefan Kuntz'un arkasında olduklarını söyledi. 
HAMİT ALTINTOP'UN AÇIKLAMALARI

Kötü bir akşamdı. Böyle bir oyun ve mağlubiyet kabul edilecek değil. Bunun farkındayız. İyi bir spor adamı olarak özeleştiri yapıyoruz. Sorumluluğu üstleniyoruz. Kaçış yok. Ancak Genel bir değerlendirme yapacağım. Biz bir futbol ülkesiyiz. Herkes eleştiri yapıyor. Yapılmalı da. Ancak eleştiriyi gelişmek adına mı yapıyoruz? Bu önemli. Dikkat etmek gerekir. edeflerimizde ne vardı? Dünya Kupası vardı. Olmadı. Kısa vadeli hedef B Ligi'ne çıkmaktı. Bunu başardık. Evet son 2 maç kabul edilebilir değil. Ekim'de kura çekilecek. Bu da orta vadeli hedefimiz. Yeni oyuncular kazandırmaya çalışıyoruz. Lüksemburg maçında da 7-8 gol atabilirdik. Hiçbir şekilde oyundan kopmadık. Bugün bizler de şaşkınız. 

"MEDYA OYUNLARINA PRİM VERMEYİN"

Hamit Altıntop sonrasında dikkat çekici açıklamalarda bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

Bakın ben eleştirmeyin diyorum. Ancak saygı göstermenizi istiyorum. medyada geçmişi, değerli olan, kitlesi olan arkadaşlarımız bir iddiaya tweet atıyor, bir iddiaya göre manşet atıyor. Bunun Türk futboluna faydası var mı ya? Biz gönüllü buradayız. Eleştirin. Eleştiri olmalı. Ancak 40 yıl önceki medya oyunlarına lütfen prim vermeyelim. "Sorumlu benim. Diyorum ki, hocayla devam ediyoruz. Hiçbir soru işareti var mı? Yok. Başkanımız, ben biz buradayız, hocayla devam ediyoruz diyoruz. Hala biri yayında diyor ki, kulağıma bir haber geldi. Hocamız bir haber bekliyor. Bu ne ya? "Biz problemin dibine iniyoruz. Kulüp başkanlarıyla en büyük kavgam altyapı. Galatasaray'ın nizami sahası yok genç takım için. Başka konu. Demek istediğim medya grubu olarak buraları da gündem yapın. Bu kadar para dönen yerde temeli atamamışız. Bu bir süreç. Değişim zaman alır. 2023 yılı Türk futbolu için çok önemli. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!