comScore

Hamit Altıntop: "Kısa vadeli hedefimize ulaştık"

23 Eylül 2022, Cuma 17:44
Hamit Altıntop:

Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, Lüksemburg maçının skorundan ve yenilen gollerden memnun olmadıklarını fakat kısa vadeli hedef olan B Ligi'ne çıktıklarını söyledi. 

FutbolArena - Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, Lüksemburg maçının ardından A Spor'a konuştu. 

HAMİT ALTINTOP'UN AÇIKLAMALARI
Basit hatalar, ciddiyetsizle böyle goller yemek üzücü. Sırf dünkü maçı değerlendirirsek memnun değiliz. Maçtan sonra direkt arkadaşlarımıza ilettik. Ancak bu bir fikstür. Fikstürde 5 maç oynandı. Bunun üzerinden değerlendirmek istiyoruz. Sonuçta B Ligi'ne yükseldik. Kısa vadeli hedefimizdi. Orta vadeli hedefimiz Avrupa Şampiyonası'na katılmak. O konuda istediğimiz gibi ilerliyoruz. Bu bir süreç. Değişim zaman alıyor. Evet, sonuç odaklı. Dün farklı sebeplerden öyle bir sonuç ortaya çıktı. Küçük bir kaza oldu. Bunu da değerlendiriyoruz. 

TFF BAŞKANI MEHMET BÜYÜKEKŞİ'NİN AÇIKLAMALARI

Bazen şanssızlıklar olabiliyor. Hava yağmurluydu. Futbolcularımız ayakta durmakta zorluk çekti. Sakatlıklar da vardı. Özellikle stoperlerimiz. İnşallah pazar günü Faröe Adaları maçını kazanıp bu periyodu tamamlamak istiyoruz.  Dünya Kupası var. O arada Dünya Kupası'na katılamadığımız için iki özel maçımız olacak. Diyarbakır'da İskoçya, Gaziantep'te Çekya ile oynayacağız. İlk hedefimiz Euro 2024'e katılmak. Ayrıca B Ligi'nde başarılı sonuçlar almak. Avrupa'nın en genç milli takımıyız. Birbirleriyle oynadıkça tecrübe kazanacaklar. Geleceğe ümitle bakıyoruz. Hocamız daha önce Almanya Ümit Milli Takımı'nı çalıştırdı. Yıllarca gençleri çalıştırdı. Daha çok koşan, iyi mücadele eden, hırslı bir takım olması için hocamızla her türlü işbirliğini yapıyoruz. Problemimiz yok. Hocamızla devam ediyoruz. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!
 

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!