comScore

Haluk Levent neden gözaltına alındı? Haluk Levent kimdir, kaç yaşında? (Haluk Levent aslen nereli, şarkıları, hayatı)

03 Haziran 2018, Pazar 13:58
Haluk Levent neden gözaltına alındı? Haluk Levent kimdir, kaç yaşında? (Haluk Levent aslen nereli, şarkıları, hayatı)

Haluk Levent gözlatına alındı mı? Haluk Levent tutuklanacak mı? Haluk Levent neden gözaltına alındı? Haluk Levent kaç yaşında? Haluk Levent kimdir, aslen nerelidir? Haluk Levent'in gözaltına alındığı haberi kısa sürede gündem yarattı. Haluk Levent'in neden gözlatına alındığıyla ilgili son dakika haberlerini derledik.

Haluk Levent kimdir, kaç yaşında? Haluk Levent neden gözaltına alındı sorusunu merak edenler için haberimizi hazırladık. Haluk Levent'in hayatı, şarkıları, albümleri neler? Haluk Levent aslen nereli? Haluk Levent'in twitter adresinden yaptığı paylaşımlar neler? Haluk Levent polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şarkıcı Haluk Levent'in gözaltına alındığı haberi sonrası sosyal medyada gelişmeler yaşanıyor. 
 

Haluk Levent neden gözaltına alındı? Haluk Levent son dakika (3 Haziran 2018)


Haluk Levent'in gözaltına alınmasıyla ilgili olarak AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesince, "resmi evrakta sahtecilik" suçlamasıyla aranan şarkıcı Haluk Levent'in, Çankaya ilçesinde bir otele kayıt yaptırdığı tespit edildi. Otelde polis ekiplerince gözaltına alınan Levent'in emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

HALUK LEVENT'TEN İLK AÇIKLAMA
Haluk Levent gözaltına alındığı haberlerinin ardından sosyal medyada paylaşım yaparak serbest olduğunu yazdı. İşte Haluk Levent'in mesajı:

"Arkadaşlar eski günler yok artık. Artık sosyal medya var. Artık tutuklandı vs yok!!! 12 yıl önce bir evrakta benim imzam var mı yok mu diye soruldu. 12 yıl önce!! Yok dedim çıktım.. Savcı ile işim 2.5 dakika sürdü.. Hiç bir sorunum yok.."


Haluk Levent kimdir, kaç yaşında? Haluk Levent aslen nereli?


26 Kasım 1968'de Adana'nın Yüreğir ilçesinde doğdu. İlkokulu Sabancı İlk Öğretim Okulu'nda okudu. Adana Atatürk Lisesi'nden mezun oldu. Sonra sırasıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği,Ankara Üniversitesi Kastamonu Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü ve Ankara Üniversitesi Muhasebe bölümünde kısa zamanlar öğrencilik yaptı.

1992 yılında İstanbul'a geldi. Ortaköy'de çeşitli barlarda çalıştı. Yıldıray Gürgen ile tanıştı.Bununla beraber Serdar Öztop ve Akın Eldes gibi kaliteli müzisyenlerle çalışıp albümlerinin kalitesinin artmasını sağladı 1990'da başladığı albüm çalışmaları zahmetli ve yıldırıcı üç yılın ardından meyvesini verdi.1993 Temmuz'unda “Yollarda” albümünü çıkarttı. Bu albüm aynı zamanda Anadolu Rock müziğinin ortaya çıktığı 70'lerden sonra ikinci yükseliş döneminin ilk eserlerindendi. Aynı yıl Moğollar da 20 yıl aradan sonraki ilk albümünü çıkartmıştır. “Yollarda” hiç beklenmedik bir şekilde yaklaşık ikiyüzbinlik satış rakamına ulaştı. Bu, Türkiye Müzik piyasasında açılan yeni bir kulvarın ardından milyonları sürükleyeceğine dair ilk işaret gibiydi.

İlk albümün ardından 1995 Ekim'inde “Bir Gece Vakti” bir milyona yaklaşan satış rakamıyla müzik gündemine bomba gibi düştü. Yine 1996'nın hemen sonunda “Arkadaş” albümü piyasaya çıktı. Bu albümle sanatçı, Anadolu Rock müziğin müzikal anlamda en başarılı örneklerinden birine imza atmıştır. Sanatçı “Arkadaş” albümü için “Bu albümle dünya standartlarını yakaladım” demektedir.
 

Haluk Levent'in kaç albümü var? Haluk Levent'in çocuğu var mı? Haluk Levent evli mi?


Kısa sanat yaşamına on üç albüm, yüz binlerce konser, iki kitap, yüzlerce ödül, yardım konserleri, iki tane rekor konser (on iki saatlik), onlarca çevre davası sığdıran Haluk Levent, yürüdüğü yolda olgun ve emin adımlar atmaya devam ediyor. Bir çocuk babası…

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.